© Kuosumo | Dreamstime.com
1 mei 2023

Huis Amerika stemt voor herstel importheffingen zonnepanelen, veto Biden niet te blokkeren

Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft voor een resolutie gestemd om importheffingen op zonnecellen en zonnepanelen uit 4 Aziatische landen te herstellen, maar kan een veto van president Biden niet blokkeren.

De resolutie om de importheffingen voor pv-producten uit Cambodja, Maleisië, Thailand en Vietnam te herstellen, werd met 221 stemmen voor en 202 stemmen tegen aangenomen. De maatregel is aangenomen met de hulp van 12 Democraten, maar tegelijkertijd stemden 8 Republikeinen tegen.

Veto
Met behulp van de Congressional Review Act (CRA) – die stelt dat het Amerikaanse Congres regels kan intrekken die door de president zijn uitgevaardigd als aan bepaalde voorwaarden wordt voldaan – namen de Republikein Bill Posey en de Democraat Dan Kildee afgelopen januari het initiatief om de import van de zonnepanelen uit de 4 Aziatische landen alsnog te blokkeren. Nadat een commissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden al voor een resolutie stemde om de importheffingen – oplopend tot een hoogte van 254 procent – te herstellen, heeft nu het Huis van Afgevaardigden voor de maatregel gestemd. Omdat er echter geen twee derde meerderheid van het Huis voor het herstel van de importheffingen heeft gestemd, lijkt het door president Biden aangekondigde veto niet geblokkeerd te kunnen worden.

Of het zo ver komt dat Biden zijn veto moet uitspreken, is sowieso de vraag. Het voorstel wordt nu namelijk eerst nog op de agenda gezet van de Senaat waar – in tegenstelling tot het Huis van Afgevaardigden waar de Republikeinen een meerderheid hebben – de Democraten de overhand hebben.

255.000 arbeiders
Abigail Ross Hopper, voorzitter van de Amerikaanse brancheorganisatie Solar Energy Industries Association (SEIA), is teleurgesteld over het tussentijdse resultaat. ‘Het Huis van Afgevaardigden heeft de 255.000 zonne-energiearbeiders van Amerika in de steek gelaten en de kortetermijnimpact van de Inflation Reduction Act (IRA) in gevaar gebracht. Het moratorium van 2 jaar op de importtarieven voor zonne-energie werd ingesteld als een strategische overbrugging om de productiecapaciteit in de Verenigde Staten (VS) op peil te houden en ontwikkelaars in staat te stellen projecten te blijven bouwen en onze doelstellingen op het gebied van schone energie dichterbij te brengen. Bedrijven investeren dankzij de IRA massaal in productiefaciliteiten in het hele land, en het enige waartoe deze wetgeving dient, is het ondermijnen van Amerikaanse bedrijven die miljarden aan kapitaal investeren en duizenden werknemers in dienst willen nemen.’

Politieke schertsvertoning
‘We dringen er bij de senatoren op aan om deze politieke schertsvertoning te doorzien en de feiten te onderzoeken’, vervolgt Hopper. ‘De Verenigde Staten kunnen niet genoeg zonnepanelen en zonnecellen produceren om aan de vraag te voldoen, en de resterende 14 maanden van dit moratorium geven ons de tijd om de kloof te dichten. De Verenigde Staten kunnen er komen en een wereldleider worden in de productie en ontwikkeling van schone energie. Het moratorium in dit stadium opheffen, brengt die toekomst in gevaar.’

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.