© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
29 november 2021

Tegenstroom voor Ymere start aanbesteding voor vervangen 1.074 omvormers

Tegenstroom voor Ymere start een aanbesteding voor het vervangen van de omvormers bij 1.074 sociale huurwoningen van woningcorporatie Ymere die 5 tot 7 jaar geleden van zonnepanelen zijn voorzien.

Vanaf 2014 tot 2016 liet Ymere 1.074 installaties met zonnepanelen plaatsen. Deze werden voorzien van omvormers van Mastervolt en SAJ. Tegenstroom voor Ymere is eigenaar van deze pv-systemen en verantwoordelijk voor het beheer.

Proactieve monitoring
De laatste periode functioneren voornamelijk de omvormers van Mastervolt niet naar behoren, met veel uitval tot gevolg. Naast het niet dan wel onvoldoende functioneren van de omvormers zijn er ook installatietechnische gebreken geconstateerd op enkele locaties. Ook is de online-monitoringsomgeving niet meer operationeel wat volgens de organisatie het correctief onderhoud bemoeilijkt. Daarom is nu besloten om alle omvormers te vervangen en tevens een aanvullende brutoproductiemeter toe te voegen voor proactieve monitoring.

Het inkopen van de brutoproductiemeters behoort niet tot de opdracht. Dit wordt verzorgd door Tegenstroom voor Ymere op basis van directielevering.

Locatieafspraken
Doel van de aanbesteding is dat de opdrachtnemer de opdrachtgever volledig ontzorgt bij de communicatie en het inplannen van de locatieafspraken, het vervangen van de omvormer en het plaatsen van de monitoringsmeter.

Het merendeel van de te vervangen omvormers – circa 5 procent – bevindt zich in Hoofddorp. De overige omvormers zijn verspreid over 12 dorpen en kernen binnen de gemeente Haarlemmermeer. In Nieuw-Vennep (170 stuks) en Rijsenhout (153) bevinden zich ook een groot aantal installaties.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.