© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
6 maart 2020

Liander: congestiemanagement op 4 nieuwe plaatsen geen oplossing, 1 nieuw schaarstegebied

Liander meldt op basis van afgerond congestieonderzoek dat voor 4 gebieden congestiemanagement geen oplossing is. Deze gebieden zijn nu ‘rood’. Bovendien is er 1 nieuw ‘oranje’ gebied bijgekomen.

In de afgelopen 2 weken zijn er daarmee 5 nieuwe knelpunten op het elektriciteitsnet in Gelderland en Noord-Holland bijgekomen.

1 nieuwe oranje schaarstegebied
Sinds 1 januari verschafte de netbeheerder meerdere updates, waarbij er respectievelijk zowel begin februari als ook eind februari 11 nieuwe oranje schaarstegebieden bijkwamen. Bovendien werden er begin januari en eind januari ook al enkele tientallen nieuwe oranje schaarstegebieden gemeld.

De afgelopen 2 weken is er slechts 1 oranje gebied bijgekomen, te weten in Deventer. In dit gebied is geen extra netcapaciteit beschikbaar en doet Liander onderzoek naar mogelijke oplossingen. De beperkte netcapaciteit geldt voor een deel van de Hanzestad, dat dicht bij de grenzen van de voorzieningsgebieden van Liander en Enexis ligt. De elektriciteitsvoorzieningen van klanten bevinden zich in het gebied van Enexis, maar zijn aangesloten op een elektriciteitsverdeelstation van Liander in Gorssel.

Op de landkaart in onderstaande video is het nieuwe gebied in Deventer – net als in de gebieden die deze status al hadden – met de kleur oranje aangeduid (red. de video toont enkel de schaarstegebieden voor opwek). Daarbij geldt dat de beperkte netcapaciteit niet geldt voor de gehele plaats, maar een deel ervan. In deze gebieden is nog geen sprake van structurele congestie, omdat Liander voor deze oranje gebieden nog onderzoek doet naar mogelijke oplossingen, waaronder congestiemanagement.

Rode schaarstegebieden
Voor de volgende plaatsen doet Liander nu een nieuwe melding dat er geen extra netcapaciteit beschikbaar is en congestiemanagement – het afstemmen van vraag en aanbod tussen bedrijven en instellingen – niet mogelijk is. Klanten die extra netcapaciteit wensen, zullen hier moeten wachten totdat het elektriciteitsnet is uitgebreid. Op de landkaart in onderstaande video (red. de video toont enkel de schaarstegebieden voor opwek) zijn deze gebieden met de kleur rood aangeduid. Ook hier geldt dat de beperkte netcapaciteit niet geldt voor de gehele plaats, maar voor een deel ervan. 

  • Gelderland: Zevenaar (opwek)
  • Noord-Holland: Hoorn (opwek), Purmerend (afname) en Uitgeest (afname).

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.