© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
10 december 2019

GroenLinks stelt Kamervragen over stijgende verzekeringspremies voor zonnepanelen

Tom van der Lee heeft namens de Tweede Kamerfractie van GroenLinks vragen gesteld aan minister Wiebes van Economische Zaken en Klimaat over de stijgende verzekeringspremies voor zonnepanelen.

De Kamervragen volgen nadat Techniek Nederland en Holland Solar de alarmbel luidden in het Financieele Dagblad. De 2 brancheorganisaties stellen dat verzekeraars het brandrisico met zonnepanelen te groot maken en maken zich zorgen over verzekeraars die hun premies verdubbelen.

De vragen van Van der Lee luiden als volgt:

  1. Deelt u de mening dat het zeer zorgelijk is dat door verhoogde verzekeringspremies de uitrol van duurzame energie dreigt te stokken?
  2. Vindt u een verdubbeling van de verzekeringspremie proportioneel? Zo nee, bent u bereid om met de verzekeraars hierover in gesprek te gaan?
  3. Deelt u de mening dat er meer onafhankelijk onderzoek moet worden gedaan naar de risico’s en de vraag of de gevraagde premies zich wel op een verantwoorde wijze verhouden tot de gesignaleerde risico’s?
  4. Deelt u de mening dat de energietransitie in zijn algemeen gebaat is bij betere opleiding en certificering, bij de aanleg van zonnepanelen, maar ook bij de installatie van bijvoorbeeld warmtepompen? Zo ja, bent u bereid hiertoe maatregelen te nemen?

Hagelschade
Uit onderzoek van Solar Magazine bleek eind september al dat een aantal grote verzekeraars heeft besloten om onzichtbare schade aan zonnepanelen – die ontstaat door hagelbuien – via woonhuisverzekeringen niet langer te vergoeden. In oktober  werd daarbij duidelijk dat ook verzekeraar FBTO, onderdeel van de Achmea Groep, per direct stopte met het aan woningeigenaren vergoeden van onzichtbare hagelschade aan zonnepanelen.

Minister Hoekstra liet vervolgens na Kamervragen van de PvdA weten dat onzichtbare hagelschade aan zonnepanelen voor particulieren nog steeds verzekerbaar is bij andere verzekeringsmaatschappijen. Hoekstra stelt bovendien verzekeraars niets te kunnen verplichten.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.