logo
© PowerField
© PowerField
25 maart 2026

PowerField stelt 300 megawattpiek zonneparken beschikbaar voor stabiliseren stroomnet

PowerField heeft een raamovereenkomst gesloten met TenneT, Stedin, Liander en Enexis voor flexibele inzet van zonneparken. Het portfolio van 300 megawattpiek wordt gebruikt om het stroomnet te stabiliseren.

De samenwerking met TenneT is de eerste die concreet wordt ingevuld. Bij Zonnepark Hollandscheveld in de gemeente Hoogeveen kan de landelijke netbeheerder de elektriciteitsproductie van het zonnepark van 51 megawattpiek tijdelijk verlagen wanneer dit nodig is voor het beheer van het hoogspanningsnet. Zodra er weer voldoende transportcapaciteit beschikbaar is, kan het zonnepark weer gewoon gaan produceren.

Dubbele rol zonneparken
‘De eerste sturingen hebben inmiddels plaatsgevonden. Op momenten van hoge invoeding op het net is de productie van het zonnepark tijdelijk aangepast. Daarmee hebben we direct flexibiliteit geleverd om het net te verlichten’, vertelt Eelco Rondhuis, Head of Energy Management bij PowerField.

De zonneparken van PowerField vervullen volgens Rondhuis naast duurzame elektriciteitsproductie ook een rol in het ondersteunen van het elektriciteitsnet. ‘Dat gebeurt al via de combinatie met energieopslag, en nu ook door de productie tijdelijk bij te stellen wanneer dat nodig is’, licht hij toe. ‘Door flexibel in te spelen op wat het net vraagt, kunnen we de beschikbare transportcapaciteit beter benutten, neemt de druk op het net af en ontstaat er op termijn ruimte om nieuwe duurzame energieprojecten aan te sluiten.’

Deel dit artikel:

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Ja, ik wil de nieuwsbrief ontvangen en heb de privacy policy gelezen.

Laatste Nieuws

Bekijk al het nieuws

Meest gelezen

Producten