
De goedkeuring van de EU-lidstaten is een nieuwe stap in het importheffingendossier. Afgelopen juni werden al voorlopige importheffingen ingevoerd. BYD, Geely en SAIC hebben sindsdien te maken met heffingen van 17,4 procent, 20 procent en 38,1 procent die op 4 juli zijn ingegaan. Voor Tesla’s uit China geldt een importheffing van 9 procent.
Uitslag stemming
De Europese Commissie stelt ondanks dat de importheffingen nu definitief zijn, hard te blijven werken aan een alternatieve oplossing die volledig in overeenstemming is met de regels van de Wereldhandelsorganisatie WTO.
De uitslag van de stemming van de EU-lidstaten is niet bekendgemaakt. Wel is bekend dat Duitsland naar alle waarschijnlijkheid tegen heeft gestemd, omdat het land als een van de belangrijkste Europese fabrikanten tegenmaatregelen van China vreest. Verder zouden 12 landen zich van stemming onthouden hebben. Nederland zou voor de importheffingen hebben gestemd.
De Solar & Storage Magazine Marktgids 2026 is verschenen. De jaarlijks terugkerende marktgids biedt een totaaloverzicht van de energieopslag- en zonne-energiemarkt en is een bijlage van de december 2025-editie van Solar & Storage Magazine. De marktgids kent dit jaar 14 rubrieken en bovendien zijn in samenwerking met een groot aantal bedrijven en organisaties de belangrijkste ontwikkelingen qua projecten, markt en technieken in kaart gebracht.