Solar Magazine - Doorstart Lightyear: zonneautofabrikant start nieuw bedrijf op
Solar Industry Register
De volgende bedrijven hebben zich laten opnemen in het Solar Industry Register, meld uw bedrijf ook aan!
Doorstart Lightyear: zonneautofabrikant start nieuw bedrijf op
© Lightyear

Doorstart Lightyear: zonneautofabrikant start nieuw bedrijf op

De failliete Brabantse fabrikant van zonneauto’s Lightyear maakt een doorstart. Met 8 miljoen euro op zak wordt een nieuw bedrijf opgezet dat zich richt op het massaproductiemodel Lightyear 2.

Eind januari vroeg Lightyear uitstel van betaling voor het bedrijfsonderdeel Atlas Technologies en werd enkele dagen later failliet verklaard.

Beste weg vooruit
‘Dit is geweldig nieuws’, aldus Lightyear-oprichter Lex Hoefsloot in een eerste reactie. ‘Alle betrokkenen werkten meedogenloos door om de voortzetting van onze missie veilig te stellen. Tijdens dit proces hebben we de belangen van alle stakeholders centraal gesteld. We realiseren ons dat de impact op onze medewerkers, investeerders, klanten en leveranciers aanzienlijk is, maar we hebben geprobeerd voor iedereen de beste weg vooruit te vinden.’

Lightyear stelt door de voortdurende steun van zijn loyale investeerdersgemeenschap genoeg geld bijeengebracht te hebben om een solide kapitaalbasis te creëren voor een nieuw bedrijf. De stichting Individual Investors Group (IIG) geeft het bedrijf namelijk de mogelijkheid om verder te werken aan het concept en het extra kapitaal op te halen dat nodig is om de Lightyear 2 te gaan produceren. IIG-initiatiefnemer Arnoud Aalbersberg: ‘Ik ben opgelucht dat we deze doorstart hebben kunnen faciliteren door in 1 dag 8 miljoen euro op te halen bij investeerders die vanaf het begin aan dit avontuur zijn begonnen. Dit toont ons sterke geloof in het bouwen van elektrische zonneauto’s.’

Intellectueel eigendom
Lightyear meldt zijn intellectuele eigendom in het nieuwe bedrijf in te brengen als onderpand voor alle stakeholders. Invest-NL, die het consortium van voormalige intellectuele-eigendomhouders leidt, ging akkoord om dit in het nieuwe bedrijf onder te brengen.

Rinke Zonneveld, chief executive officer van Invest-NL, hierover: ‘Dankzij de inzet van velen kan Lightyear zijn missie voortzetten. Het afgelopen jaar heeft Invest-NL fors geïnvesteerd in Lightyear, omdat wij geloven in de potentie van zijn technologie. De uitdaging blijft groot, maar het bedrijf heeft ook mooie kansen. Samen met alle betrokkenen willen we van Lightyear een succes maken.’

De komende dagen zal Lightyear met alle betrokken partijen, inclusief de curator, alle details van de doorstart uitwerken en meer informatie verstrekken over de verdere details.

Deel dit bericht

Nu in Solar Magazine

September 2023

Installateurs zonnepanelen bang voor teruglopende verkopen: ‘Acties energiebedrijven olie op het vuur’ Verkiezingen: ‘Niet overdramatiseren als afbouw salderingsregeling zonnepanelen pas in 2026 begint’...
Vacatures
kWh People zoekt:

Projectleider Solar

Fulltime (40 uur) - Geldrop
Meld mij aan voor de nieuwsbrief!
Meld u aan voor onze nieuwsbrief en blijf op de hoogte van het laatste nieuws!