© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
19 november 2021

Groningen Airport Eelde gaat parkeerterrein overkappen met zonnepanelen

GroenLeven gaat de parkeerterreinen van het vliegveld in Groningen van zonnepanelen voorzien. Het project bij Groningen Airport Eelde moet in 2023 afgerond zijn. De zonnecarports worden gecombineerd met laadpalen.

Zowel P1, P2 als P3 wordt grotendeels ingericht met zonnecarports. Het doel is om ruim 2.500 zonnepanelen op de carports te plaatsen, waarmee ruim 400 huishoudens van stroom voorzien kunnen worden en ook elektrische voertuigen geladen kunnen worden met zonnestroom.

Start- en landingsbaan
GroenLeven realiseerde eerder in 2019 een zonnepark tussen de start- en landingsbaan van de luchthaven. Met de ruim 63.000 zonnepanelen kunnen meer dan 6.800 huishoudens van groene stroom voorzien worden. Ook de overkapte doorgang – de passagierscorridor – is voorzien van zonnepanelen, waardoor de luchthaven sinds 2 jaar volledig zelfvoorzienend is in haar stroomverbruik.

Meiltje de Groot, directeur Groningen Airport Eelde, over het vervolgproject: ‘De ontwikkeling van de zonnecarports op ons voorterrein is een logische en stevige vervolgstap binnen onze duurzaamheidsambitie. We zijn trots en blij dat de samenwerking met GroenLeven ons helpt onze ambities op dit tempo te verwezenlijken. ’

Hamed Roozdar, businessdevelopmentmanager bij GroenLeven, voegt toe: ‘Dit project is een mooi voorbeeld van slim ruimtegebruik, waarmee de luchthaven een bijdrage levert aan de energietransitie, de regionale doelstellingen en duurzame mobiliteit.’

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.