© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
22 juni 2020

ISDE-subsidie: verlenging installatietermijn warmtepomp en zonneboiler voor consument met nieuwbouwwoning

Consumenten die in 2019 een warmtepomp of zonneboiler kochten, krijgen vanwege de coronacrisis 6 maanden extra tijd om deze te laten installeren en krijgen dan alsnog de Investeringssubsidie duurzame energie (ISDE).

Het uitstel geldt alleen bij de installatie van een warmtepomp of zonneboiler in een eigen nieuwbouwwoning waarvoor de omgevingsvergunning na 30 juni 2018 is aangevraagd.

Overgangsperiode
Minister Wiebes besloot half november om per 1 januari 2020 zonneboilers en warmtepompen bij nieuwbouwprojecten zonder gasaansluitplicht niet langer te subsidiëren via de ISDE-regeling. Bovendien komen pelletkachels en biomassaketels sinds 1 januari 2020 helemaal niet meer in aanmerking voor ISDE-subsidie. 

Minister Wiebes creëerde daarbij voor consumenten die voor 1 januari 2020 een warmtepomp, zonneboiler, biomassaketel of pelletkachel kochten een overgangsperiode.

1 januari 2021
Het besluit om deze overgangsperiode voor warmtepompen en zonneboilers te verlengen van 1 juli 2020 naar 1 januari 2021 is genomen vanwege het uitbreken van het coronavirus.

Particulieren vallen niet onder de overgangsregeling als zij een nieuwbouwwoning hebben waarvoor de omgevingsvergunning na 30 juni is aangevraagd. Dit is ook niet het geval als zij een warmtepomp en/of een zonneboiler na 31 december 2019 hebben aangeschaft. Voor zakelijke partijen is de overgangsbepaling niet van toepassing.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.