
De overname brengt de hele waardeketen samen, van siliciumwafers en zonnecellen tot zonnepanelen. De stap past in een bredere consolidatiegolf onder Chinese zonnepaneelfabrikanten, waarin de onderlinge verhoudingen op de wereldwijde ranglijst de afgelopen jaren fors zijn verschoven.
Meer dan 1.600 patenten
TCL-topman Ouyang Hongping benadrukt dat verticale integratie steeds belangrijker wordt naarmate de pv-industrie evolueert richting hogere efficiëntie en sterkere samenwerking in de toeleveringsketen. TCL Solar brengt meer dan 40 jaar ervaring en een wereldwijd leidende positie in siliciumwafertechnologie in, ondersteund door meer dan 1.600 patenten voor backcontacttechnologie.
DAS Solar beschikt op haar beurt over grootschalige productiecapaciteit voor achterzijdecontactzonnecellen en zonnepanelen, samen met gevestigde verkoopkanalen in binnen- en buitenland. Volgens Ouyang gaat het niet om het simpelweg optellen van productiecapaciteit: de overname creëert een geïntegreerde waardeketen die aanzienlijke synergie ontsluit over technologie, productie en marktontwikkeling.
3 nieuwe producten
De ceremonie ging gepaard met de lancering van 3 nieuwe producten die de sterkte van TCL Solar in BC- en perovskiet-tandemtechnologie moeten onderstrepen. Het bifaciale dubbelglaszonnepaneel TBC heeft een maximaal vermogen van 841,13 wattpiek en een efficiëntie van ruim 25 procent. De monofaciale uitvoering van het zonnepaneel kent een vermogen van 500 tot 510 wattpiek, eveneens een efficiëntie van 25 procent en een volledig zwarte uitstraling.
Het perovskiet-siliciumzonnepaneel dat het bedrijf heeft gelanceerd kent een vermogen van 802,5 wattpiek bij een efficiëntie van ruim 28,5 procent.
Wereldwijde groei
De overname van DAS Solar markeert een belangrijke stap in de strategie van TCL Solar om de commercialisering van backcontacttechnologie te versnellen en wereldwijd te groeien. Door intellectueel eigendom, productieprocessen en zonnepaneelvaardigheden samen te brengen in één geïntegreerde waardeketen, stelt het bedrijf een solide fundament gelegd te hebben voor grootschalige uitrol van achterzijdecontactproducten.
De juni 2026-editie van Solar & Storage Magazine is uit. Dit nummer staat in het teken van de NEN1010:2020 die in de wet vastgelegd wordt, zonnepanelen op huurwoningen en de druk op het Vlaamse stroomnet.