logo
© K2
© K2
15 december 2025

Montagesysteemfabrikant K2: ‘Een jaar “From Base to Peak”’

2025 stond bij K2 volledig in het teken van consequente doorontwikkeling, passend bij het beursmotto ‘From Base to Peak’, waaronder de Duitse montagesysteemfabrikant zich op internationale productshows presenteerde.

De ambitie om montageprocessen integraal te benaderen en voor vrijwel elke toepassing een passende oplossing te bieden, bepaalde het jaar voor de Duitse fabrikant van montagesystemen. Dit werd volgens K2 vooral zichtbaar in 3 centrale groeisegmenten: pv-gevel-, zonnecarport- en grondgebonden oplossingen.

Direct planbaar
De modulaire K2 WallPV-gevelsystemen – compatibel met metselwerk, beton, sandwichpanelen, trapezium- en golfplaat – zijn sinds enkele maanden direct planbaar in de ontwerpsoftware K2 Base. Hierdoor hebben installateurs het volledige projectverloop, van planning tot installatie, volledig in eigen hand. Schaalbaar voor de omvang van industrie- en bedrijfsgebouwen, kunnen de systemen zowel in nieuwbouw als in bestaande gebouwen worden toegepast en maken zij van gevels een economisch rendabele energiebron.

K2 Carport
Ook op het gebied van gebouwonafhankelijke pv presenteerde K2 dit jaar noviteiten: voor grondprojecten versnellen de voorgeconfigureerde K2 N-Rack Kits niet alleen de montage, maar kunnen zij bovendien flexibel op heipalen, beton- of schroeffunderingen worden geïnstalleerd. Deze variabiliteit vergemakkelijkt de aanpassing aan verschillende terreintypes en projectgroottes – een duidelijk voordeel, vooral voor kleinere grondgebonden installaties.

Tegelijkertijd won het K2 Carport-systeem volgens het bedrijf aan betekenis, met name voor commerciële parkeerterreinen. Het 1-kolomsontwerp zorgt voor maximaal bruikbare ruimte en kan naar wens in kleur worden aangepast. Exploitanten profiteren zo van een robuuste en schaalbare pv-oplossing die extra inkomstenstromen ontsluit en beschikbare ruimte efficiënt benut.

Diverse innovaties
Naast deze speerpunten bracht K2 in zijn gevestigde segmenten eveneens diverse innovaties: Het schuindakportfolio werd uitgebreid met onder andere de SingleHook 3S Light en de InsertionRail 2.0. De Dome 6-familie voor platte daken kreeg eveneens versterking – bijvoorbeeld met het D-Dome 6.10 Xpress LS-systeem voor hogere belastingen, de Dome 6 RidgeConnector als alternatief voor dakankers en de K2 LoadSolver voor een efficiëntere lastverdeling op bestaande isolatie.

‘From Base to Peak’ beschrijft daarmee volgens het bedrijf niet alleen de productbreedte van grondopstellingen via gevel- en schuindakoplossingen tot aan platte daken, maar ook de benadering om planning en montage in 1 geïntegreerd systeem te verbinden.

Deel dit artikel:

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Ja, ik wil de nieuwsbrief ontvangen en heb de privacy policy gelezen.

Laatste Nieuws

Bekijk al het nieuws

Meest gelezen

Producten