© Pro Creators | Dreamstime.com
3 november 2025

Extra hypotheekruimte zonnepanelen daalt door einde salderingsregeling

Huiseigenaren met een zeer energiezuinige woning kunnen vanaf 2026 minder extra hypotheek krijgen. Omdat de salderingsregeling verdwijnt, verlaagt het Nibud de extra leenruimte voor woningen met zonnepanelen.

Het Nationaal Instituut voor Budgetvoorlichting (Nibud) heeft bekendgemaakt de leenruimte voor woningeigenaren die een huis met energielabel A+++ en A++++ hebben te verlagen vanwege de afnemende financiële voordelen van zonnepanelen.

Oorzaak vermindering
De aanstaande afschaffing van de salderingsregeling per 1 januari 2027 en de introductie van terugleverkosten door energieleveranciers zorgen ervoor dat zonnepanelen financieel minder aantrekkelijk worden. Deze ontwikkelingen hebben directe gevolgen voor de hypotheekverstrekking bij zeer energiezuinige woningen.

‘Het is belangrijk om voor de hypotheekverstrekking nu al rekening te houden met de verminderde opbrengst van zonnepanelen’, aldus Nibud-onderzoeker Marcel Warnaar. ‘De hypotheek loopt namelijk door na het afschaffen van de salderingsregeling en bovendien zijn de huidige terugleverkosten een nieuw element in vergelijking met voorgaande jaren.’

Concrete bedragen
Voor woningen met het energielabel A+++ daalt de extra leenruimte van 30.000 naar 25.000 euro. Bij woningen met een A++++ label gaat het extra leenbedrag zelfs omlaag van 50.000 naar 40.000 euro.

Daarnaast meldt demissionair minister Mona Keijzer van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening dat de extra 10.000 euro wordt geschrapt die een koper van een woning met label A+++ kon lenen voor verduurzaming. ‘Een eigenaar van een dergelijke woning kan, net als woningen met een nog beter label, meestal geen andere energiebesparende voorzieningen meer treffen dan het aanschaffen van extra zonnepanelen’, motiveert Keijzer het besluit.

De extra leenruimte voor verduurzaming van woningen met energielabel G tot en met A++ blijft wel gehandhaafd. Voor deze woningen kan de energierekening worden verlaagd door verduurzaming, bijvoorbeeld met isolatie of een warmtepomp.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.