© Soly
9 mei 2025

Soly en PVO International bundelen krachten bij verkoop energiemanagementsystemen

Soly en PVO International gaan samenwerken bij de uitrol van het energiemanagementsysteem Soly Brain in de Benelux en Duitsland. Het product is per direct beschikbaar via het webshopplatform Sun Demand.

Via de webshop van PVO International worden de Soly Brain en Soly Copilot voor residentiële installateurs beschikbaar in de Benelux en Duitsland. De Soly Copilot helpt huishoudens hun energieverbruik inzichtelijk te maken en gericht te besparen.

Merkonafhankelijk
De samenwerking tussen 2 bedrijven biedt installateurs een waardevolle propositie om hun klanten te helpen bij energiebeheer, doordat ze via het netwerk van PVO International nu toegang krijgen tot technische ondersteuning, producttraining en verkoopmaterialen.

De Soly Brain biedt een flexibel, merkonafhankelijk platform voor het beheren van onder meer zonnepanelen, thuisbatterijen en laadpalen. De Soly Brain is compatibel met tientallen omvormer-, batterij- en laadpaalmerken en is te integreren in bestaande installaties. Het systeem maakt gebruik van dynamische stroomtarieven, waardoor huishoudens meer eigen zonnestroom kunnen benutten.

Nieuwste toevoeging
De nieuwste toevoeging aan de Soly Copilot – een AI-gestuurde energieassistent die gebruikers in real time helpt hun verbruik te optimaliseren. Patrick van der Meulen, algemeen directeur van Soly: ‘De energiemarkt verandert razendsnel. Consumenten hebben flexibele, toekomstgerichte oplossingen nodig – en dat is precies wat wij bieden.’

Groeiende vraag
De Soly Copilot biedt zo’n 100 gepersonaliseerde adviezen die kunnen leiden tot een gemiddelde energiebesparing van 6 tot 7 procent.

Arjan Pols, algemeen directeur van PVO International, ziet grote kansen: ‘Via onze webshop Sun Demand bieden we residentiële installateurs toegang tot innovatieve tools waarmee ze klanten direct waarde kunnen bieden. Dit partnerschap stelt ons in staat om op schaal nieuwe standaarden te zetten voor slim energiebeheer in Europa.’

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.