logo
© FlevoBESS
© FlevoBESS
29 januari 2025

Alfen levert 126,4 megawattuur batterijen aan FlevoBESS

Alfen heeft een contract getekend met FlevoBESS voor de levering en installatie van 126,4 megawattuur aan batterijen. Het is volgens de fabrikant het eerste grootschalige batterijpark met 4-uurs-batterijen.

De batterijen hebben namelijk een vermogen van 31,6 megawatt en kunnen gedurende 4 uur stroom afgeven. De installatie van de batterijen wordt in het derde kwartaal van dit jaar afgerond.

Startschot
Eind november gaven GreenPowerBank Dronten, FlevoBESS en Pure Energie Batterij Groen samen met de provincie Flevoland en de gemeente Dronten al het startschot voor de bouw van Dronter Energie Opslag. FlevoBESS tekent binnen dit initiatief voor 1 van de 3 energieopslagprojecten van ieder 31,6 megawatt aan batterijen.

Eerder deze maand werd al bekend dat energiebedrijf Eneco de batterijen van  FlevoBESS de komende 10 jaar gaat inzetten op momenten van overschot aan stroom om deze op te slaan en later weer te gebruiken. Alfen gaat nu dus de benodigde batterijen leveren en spreekt daarbij al van mogelijke uitbreiding van het project naar 204 megawattuur in 2028. Die schaalvergroting wordt momenteel onderzocht.

Verschillende divisies
In het project wordt gebruikgemaakt van de expertise van verschillende divisies van Alfen. In het energieopslagsysteem worden de nieuwste generatie batterijcontainers van het bedrijf geïntegreerd. De 20-voets-containers bieden in combinatie met Alfens grootste omvormers een ontlaadcapaciteit van 4 uur.

Het Smart Grids-team en het Energy Storage-team van Alfen leveren verder een betreedbaar station om integratie met de lokale infrastructuur mogelijk te maken. In het station bevindt zich de benodigde middenspanningsinstallatie om de 6 subsystemen van 7,5 megavoltampère per stuk aan te sluiten.

Deel dit artikel:
In samenwerking met
storage_magazine_logo

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Ja, ik wil de nieuwsbrief ontvangen en heb de privacy policy gelezen.

Laatste Nieuws

Bekijk al het nieuws

Meest gelezen

Producten