logo
© Eneco
© Eneco
7 januari 2025

Eneco gaat batterij FlevoBESS van 126,4 megawattuur gebruiken

Eneco gaat de batterij van FlevoBESS die onderdeel is van de Dronter Energie Opslag de komende 10 jaar inzetten om op momenten van overschot aan stroom deze op te slaan en later weer te gebruiken.

Eneco en FlevoBESS stellen dat de batterij die eind 2025 in gebruik genomen wordt op dat moment de grootste zal zijn van Nederland. Het vermogen van het batterijpark is 31,6 megawatt en de opslagcapaciteit 126,4 megawattuur.

Meer dan 90 megawatt
GreenPowerBank Dronten, FlevoBESS en Pure Energie Batterij Groen gaven eind november het startschot voor de bouw van de Dronter Energie Opslag. Het project behelst in totaal 3 batterijen van ieder 31,6 megawatt.

Het batterijpark van ruim 90 megawatt is een initiatief van investeerders GreenPowerBank Dronten, energiebedrijf Pure Energie en FlevoBESS. Dat laatste is een samenwerkingsverband voortkomend uit de windparken XY Wind, Ansjovisstroom en Flevo Ventum. Dit zijn windparken in Oostelijk Flevoland die onderdeel zijn van Windplan Groen.

Windenergie
De bouw van FlevoBESS komt daarbij direct naast het transformatorstation van Windplan Groen. In december werd het contract getekend voor de kredietverstrekking met ASN Bank. Met Eneco gaat de batterij langjarig inzetten voor het managen van verschillen in vraag en aanbod van duurzame energie.

Zo kan de opgewekte windenergie van de aangesloten windparken nog beter worden ingezet. Eneco gaat de batterij van FlevoBESS aansturen om te zorgen dat op momenten van overschot de stroom kan worden opgeslagen in de batterij, om deze op momenten van tekorten in te zetten. Zo is het mogelijk om de windturbines meer uren te laten draaien en de opgewekte windenergie efficiënt in te zetten.

Deel dit artikel:
In samenwerking met
storage_magazine_logo

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Ja, ik wil de nieuwsbrief ontvangen en heb de privacy policy gelezen.

Laatste Nieuws

Bekijk al het nieuws

Meest gelezen

Producten