© Pzaxe | Dreamstime.com
29 januari 2024

India wil zonnepanelen installeren op daken van 10 miljoen huizen

Minister-president Narendra Modi van India heeft het programma ‘Pradhan Mantri Suryodaya Yojana’ aangekondigd dat moet zorgen voor de installatie van zonnepanelen op de daken van 10 miljoen huizen.

Na een werkbezoek aan de Indiase stad Ayodhya maakte premier Modi bekend dat de inwoners van India een eigen zonnepaneelinstallatie op hun dak moeten hebben.

Middenklasse
‘De eerste beslissing die ik heb genomen na terugkomst uit Ayodhya is dat onze regering “Pradhan Mantri Suryodaya Yojana” zal lanceren met als doel het installeren van zonne-energie op het dak van 10 miljoen huizen. Dit zal niet alleen de elektriciteitsrekening van de armen en de middenklasse verlagen, maar zal India ook zelfvoorzienend maken op het gebied van energie.’

Verkoop teruggevallen
De mededeling van Modi komt nadat half januari bekend werd dat China vorig jaar iets meer dan 10 gigawattpiek zonnepanelen heeft geïnstalleerd, ruim een kwart minder dan in 2022.

Er werd 6,5 gigawattpiek aan grondgebonden zonneparken opgeleverd, 0,5 gigawattpiek offgrid pv-installaties en zo’n 3 gigawattpiek zonnepanelen op daken. India beschikte eind 2023 over bijna 134 gigawattpiek aan hernieuwbare-energiesystemen, waarvan volgens het ministerie van Nieuwe en Hernieuwbare Energie ruim de helft zonne-energie betreft.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.