Niet alleen voor de teruglevering van duurzame energie, maar ook voor de afname van stroom kampt Enexis met een lange wachtlijst in de provincies Drenthe, Groningen, Limburg, Noord-Brabant en Overijssel. Zowel de wachtlijst voor afname als voor teruglevering heeft betrekking op grootverbruikers.
Noord-Brabant koploper
Waar Noord-Brabant een van de koplopers is bij de uitrol van zonne-energie, is de provincie ook koploper als het gaat om het aantal aanvragen op de wachtlijst. 46 procent van de aanvragen op de wachtlijst voor teruglevering is afkomstig uit de zuidelijke provincie; gemeten naar vermogen gaat het om 32 procent van de aanvragen. De wachtlijst voor teruglevering groeide in de provincie afgelopen maand met 455,6 megawatt. Op de wachtlijst voor afname is zelfs 66 procent van de aanvragen afkomstig uit Noord-Brabant; gemeten naar vermogen 62 procent.
Venray en Meeden
Voor het Limburgse elektriciteitsstation Venray staan nog altijd de meeste aanvragen voor de teruglevering van stroom met windmolens dan wel zonnepanelen op de wachtlijst: 153 in totaal, 2 meer dan 1,5 maand eerder. Het Groningse elektriciteitsstation Meeden heeft echter de twijfelachtige eer om het meeste terugleververmogen op de wachtlijst te hebben: maar liefst 825,3 megawatt verdeeld over 29 aanvragen. Er is in de afgelopen periode 1 aanvraag op de wachtlijst bij gekomen.
Den Bosch-Noord en Horst
Tot slot kent het Brabantse elektriciteitsstation Den Bosch-Noord in het werkgebied van Enexis de langste wachtlijst voor de afname van stroom, terwijl het Limburgse station Horst het grootste vermogen op de afnamewachtlijst heeft.
De maart 2025-editie van Solar Magazine is verschenen. Het tijdschrift bevat artikelen over de vakbeurs Solar Solutions Amsterdam, zonnecarports, het productteam circulaire zonnepanelen en de zakelijke zonnedakenmarkt.