
Deze week werd bekend dat bij een zonnepark van energiecoöperatie Endona in 48 uur tijd 2 keer diefstal van koperen kabels plaatsvond.
Panelenverzekering
Energie Samen meldt dat 2 van haar leden inmiddels slachtoffer zijn geworden van koperdiefstal op hun zonneweide.
De koepelorganisatie stelt dat het belangrijk is om regelmatig te checken of energiecoöperaties nog aan de verzekeringsverplichtingen voldoen voor de beveiliging van hun zonnepark, maar ook de aansprakelijkheidsverzekering. ‘Bij een zogenaamde panelenverzekering, ook wel machinebreuk/brandverzekering genaamd, gaat het om de voorwaarden die te maken hebben met keuringsverplichtingen, hoogte en soort van het geplaatste hekwerk en camerabeveiliging inclusief doormelding naar een alarmcentrale’, aldus Energie Samen.
Nieuwe voorwaarden
In het verleden was beveiliging van zonneparken met camera’s volgens de energiecoöperatiekoepel voor de meeste verzekeraars niet verplicht. Door het toenemende aantal koperdiefstallen eisen steeds meer verzekeraars echter cameratoezicht via de voorwaarden van de nieuwe polis die ingaat vanaf de volgende vervaldatum.
‘Een nieuw zonnepark verzekeren kan tegenwoordig alleen nog maar als er beveiligingscamera’s zijn geplaatst’, besluit Energie Samen.
De Solar & Storage Magazine Marktgids 2026 is verschenen. De jaarlijks terugkerende marktgids biedt een totaaloverzicht van de energieopslag- en zonne-energiemarkt en is een bijlage van de december 2025-editie van Solar & Storage Magazine. De marktgids kent dit jaar 14 rubrieken en bovendien zijn in samenwerking met een groot aantal bedrijven en organisaties de belangrijkste ontwikkelingen qua projecten, markt en technieken in kaart gebracht.