31 maart 2023

ABN AMRO investeert in leverancier van batterijen Colibri Energy

ABN AMRO Sustainable Impact Fund neemt deel aan een groeifinancieringsronde voor Colibri Energy. Andere investeerders zijn Emerald Technology Ventures en het corporate venturefonds van Nabtesco Corporation.

Het is de eerste investering van het investeringsfonds van ABN Amro voor energieopslag in batterijen. Colibri Energy is een leverancier van lithium-ionbatterijen voor logistieke voertuigen op luchthavens en in de industrie.

Brede waaier
Het investeringsfonds ABN AMRO Sustainable Impact Fund werd in de zomer van 2021 door de bank opgericht om een financiële impuls te geven aan de energietransitie.

De luchtvaartindustrie staat wereldwijd onder enorme druk om de uitstoot te verlagen, en het grondvervoer geldt in dit opzicht als laaghangend fruit. Door hun wagenpark uit te rusten met batterijpakketten kunnen de eigenaren en exploitanten hun CO2-uitstoot verminderen en tegelijkertijd de totale eigendomskosten verlagen.

Colibri Energy is leverancier van geïntegreerde software die de levensduur van batterijen verlengt, onderhoud op afstand mogelijk maakt en de logistiek van het wagenpark optimaliseert. ‘We geloven dat elektrificatie en energieopslag, voor zowel stationaire als mobiele toepassingen, cruciaal is voor de overgang naar een duurzaam energiesysteem’, licht Thijs Nijland toe, investeringsmanager bij ABN AMRO Sustainable Impact Fund. ‘De fondsbeheerders zijn onder de indruk van het enorme potentieel van duurzame-energieopslag en de brede waaier aan toepassingen, en kijken actief naar meer investeringskansen op dit gebied.’

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.