
Otovo gebruikt gepatenteerde technologie om te analyseren of een woning geschikt is voor de installatie van zonnepanelen. Via het platform komt een particulier in contact met lokale installateurs. Het afgelopen jaar boekte het bedrijf een omzet van 100 miljoen euro. Het heeft momenteel een geschatte waarde van 240 miljoen euro op de Noorse effectenbeurs.
Democratisering
Het betreden van de Nederlandse markt is volgens Jort Statema – algemeen directeur van Otovo in Nederland – een logische stap. ‘In Nederland zijn zonnepanelen op woonhuizen al vrij gangbaar, maar toch is sprake van veel onbenut potentieel. Hoewel Nederland al Europees koploper is wat betreft de opgewekte zonne-energie per inwoner, bedraagt dit slechts een paar procent van het totaal aan opgewekte energie.’
Door het aanbieden van een maandelijks abonnementsmodel wil Otovo het voor meer consumenten mogelijk maken om toegang te krijgen tot zonne-energie, omdat vooraf geen grote investering nodig is. Otovo verwacht op die manier ook twijfelende huishoudens aan zonnepanelen te kunnen helpen.
50 procent
Otovo schat dat het huren van zonnepanelen in Nederland momenteel zo’n 2 procent van alle installaties betreft en denkt dit te kunnen verhogen. ‘We hebben erg positieve ervaring in andere delen van Europa; zo leveren we in Duitsland, Oostenrijk, Polen, Portugal en Spanje inmiddels meer dan 50 procent van de solar abonnementen’, aldus Statema. ‘Onze verwachting voor Nederland is om binnen aanzienlijke tijd een vergelijkbaar marktaandeel te hebben.’
De Solar & Storage Magazine Marktgids 2026 is verschenen. De jaarlijks terugkerende marktgids biedt een totaaloverzicht van de energieopslag- en zonne-energiemarkt en is een bijlage van de december 2025-editie van Solar & Storage Magazine. De marktgids kent dit jaar 14 rubrieken en bovendien zijn in samenwerking met een groot aantal bedrijven en organisaties de belangrijkste ontwikkelingen qua projecten, markt en technieken in kaart gebracht.