© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
2 december 2021

Wereldwijde prijzen voor transport containers stabiliseren

De wereldwijde prijzen voor het transport van containers lijken zich te stabiliseren. De World Container Index (WCI), een samenstelling van containertarieven op 8 belangrijke routes, is in november geconsolideerd.

Half oktober daalden de prijzen voor het containertransport voor het eerst in een half jaar tijd. Die prijsdaling werd ingezet nadat containerlijnvaartrederijen CMA CGM en Hapag-Lloyd aankondigden tijdelijk geen prijsverhogingen meer door te voeren voor het transport van containers. 

1.000 Amerikaanse dollar
De WCI – die de prijs voor 8 belangrijke routes van en naar de Verenigde Staten, Europa en Azië laat zien – daalde in de maand oktober nog met 1.000 Amerikaanse dollar van 10.129,72 naar 9.195,41 Amerikaanse dollar. In de maand november is de index echter rond deze koers blijven schommelen en sloot de maand af op een niveau van 9.186,39 Amerikaanse dollar.

Daarmee lijken de transportkosten zich tijdelijk te stabiliseren. Momenteel bevindt de WCI zich op een niveau dat nog altijd 224 procent hoger is dan een jaar geleden.

375 procent
De prijs voor het transport naar Rotterdam steeg afgelopen week met minder dan een half procent van 13.400 naar 13.475 Amerikaanse dollar. Dat is 375 procent hoger dan 1 jaar geleden.

Maritiem marktonderzoeksbureau Drewry verwacht dat de prijzen de komende weken stabiel blijven. 

Prijsontwikkeling 2021
Onderstaande grafiek toont de prijsontwikkeling in 2021 van het transport van een container van 40 voet van Shanghai naar Rotterdam.

Tientallen dollars per zonnepaneel
De prijzen voor transport naar Rotterdam zijn sinds het uitbreken van de coronacrisis al met meer dan 11.000 Amerikaanse dollar gestegen, want aan het begin van 2020 schommelde de prijs voor het transport van een 40-voets-container van China naar Nederland tussen de 1.500 en 2.000 Amerikaanse dollar.

Per container van 40 voet vervoeren Chinese fabrikanten zo’n 800 tot 900 zonnepanelen. Voor grootformaatzonnepanelen met hogere vermogens gaan er zelfs maar zo’n 600 tot 700 zonnepanelen in een container. Daarmee zijn de transportkosten voor een zonnepaneel sinds vorig jaar februari in sommige gevallen met bijna 20 Amerikaanse dollar per zonnepaneel gestegen.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.