© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
5 november 2021

Fabrikant van zonneauto’s Lightyear sluit samenwerkingsverband met NXP

Lightyear heeft een samenwerkingsverband gesloten met NXP. De fabrikant van zonneauto’s gaat de technologie van NXP gebruiken voor onder meer de omvormers van de zonnepanelen en het batterijbeheersysteem.

In de voorbije jaren sloot het bedrijf al samenwerkingsverbanden met DSM, TNO, Sioux en Bridgestone. Aan dit rijtje wordt nu NXP toegevoegd.

Massamarktmodel
Beide bedrijven, gevestigd in de regio Brainport Eindhoven, hebben als doel om de eerste zonneauto’s vanaf 2022 op de weg te krijgen, want in dat jaar start de productie.

De technologie van NXP wordt toegepast in onder meer het batterijbeheersysteem, de bestuurder-voertuig interface, de ‘vehicle control unit’, de omvormers voor de zonnepanelen, en de ‘motor interface unit’. Het massamarktmodel van Lightyear – dat naar verwachting vanaf 2024 of 2025 in productie gaat – gebruikt ook chiptechnologie van NXP Semiconductors.

Snellere prototyping
‘De samenwerking met NXP is erg waardevol voor ons. Het maakt namelijk snellere prototyping mogelijk en dit versnelt onze time-to-market enorm’, aldus Lex Hoefsloot, medeoprichter en chief executive officer van Lightyear. ‘Bovendien richten we ons met deze samenwerking op het implementeren van autonoom rijden in ons volgende massamarktmodel. We hebben hiervoor een sterke en deskundige partner op het gebied van halfgeleiderchips nodig. De technologie van NXP stelt ons in staat de ontwikkeltijd aanzienlijk te verkorten en tegelijkertijd te zorgen voor hoogwaardige chiptechnologie.’

COMPAS
Daarnaast hebben Lightyear en NXP hun krachten gebundeld in het Europese ITEA3-programma met een project genaamd COMPAS. Onder dit programma valt de ontwikkeling van digital twins om een real-time, virtuele weergave van de auto’s van Lightyear te simuleren. Het resultaat van het COMPAS-programma helpt Lightyear om de duurzaamheid van zijn elektronische systemen tijdens de ontwerpfase beter weer te geven. Hiermee worden de ontwikkeltijd en daarmee het aantal benodigde iteraties verkort. Dit zorgt voor een versnelde time-to-market.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.