
Solar Team Twente is de nieuwe koploper. In de derde etappe wist het team van de universiteit Twente de achterstand van 12 minuten op de koploper uit België goed te maken. Het Agoria Solar Team, van de universiteit Leuven, bezet nu de tweede plaats. Het Vattenfall Solar Team van de TU Delft staat nog altijd derde.
Sahara
Dat laatste team kende een zware dag. Toch wist de zonneauto Nuna11 met de majestueuze zandduinen van de Sahara als achtergrond de ruim 500 kilometer lange etappe binnen de tijdslimiet af te ronden.
De auto rijdt volgens het team minder goed dan in het testtraject en heeft de hele dag flink langzamer gereden dan aan de start van de race was ingepland. Een precieze oorzaak kan team captain Christiaan Wiers nog niet aanwijzen. ‘We zullen proberen te achterhalen waar het aan ligt, maar het is duidelijk dat de auto vandaag niet presteerde zoals we dat graag zien. Gelukkig hebben we nog een etappe voor de boeg die kansen biedt voor onze auto. De kanteling van ons paneel staat dan gunstig ten opzichte van de zon.’
© Jorrit Lousberg
Whoop whoop
De derde etappe werd gekenmerkt door de leegte van de Sahara. De coureurs werden voor flinke uitdagingen geplaatst door het zand dat over de weg was gewaaid. Tegelijkertijd was het ook de dag waarop de meeste dorpjes werden gepasseerd. Daar werd de woestijn ingeruild voor een druk mêlee van mensen en verkeer. Met hulp van zwaailampen, sirenes en een speaker op het dak – waaruit een luide whoop whoop klinkt – zorgden de volgauto’s rondom Nuna11 er keer op keer voor dat de zonneracer zich een weg kon banen door het kleurrijke en hectische verkeer.
Helft uit race
Tijdens de race geldt een strikte tijdslimiet. Alle zonneauto’s moeten voor 7 uur binnen zijn, omdat het te gevaarlijk is om ’s avonds te rijden. Auto’s die buiten de tijd binnenkomen, doen automatisch niet langer mee voor de eindzege. De helft van de deelnemers is inmiddels om die reden uit de race.
Even na half 7 lokale tijd passeerde Nuna11 nog net op tijd de finishlijn. ‘We hadden vandaag een helder plan en zijn erin geslaagd om dat beter dan verwacht uit te voeren. Daar zijn we dan ook echt tevreden over’, aldus strateeg Jort Bouma. Met nog 2 etappes te gaan, lijkt de eindzege ver weg, maar teamcaptain Wiers geeft niet op. ‘We staan niet waar we in deze fase van de race hadden willen staan, maar we blijven hard werken om het beste te halen uit ons team en de auto.’ De laatste 2 dagen voeren van Merzouga via Zagora weer terug naar Agadir, waar de teams aankomende vrijdag finishen.
De Solar & Storage Magazine Marktgids 2026 is verschenen. De jaarlijks terugkerende marktgids biedt een totaaloverzicht van de energieopslag- en zonne-energiemarkt en is een bijlage van de december 2025-editie van Solar & Storage Magazine. De marktgids kent dit jaar 14 rubrieken en bovendien zijn in samenwerking met een groot aantal bedrijven en organisaties de belangrijkste ontwikkelingen qua projecten, markt en technieken in kaart gebracht.