© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
15 september 2021

Growatt en Texas Instruments richten laboratorium op voor duurzame energie

Omvormerfabrikant Growatt heeft in de Chinese stad Shenzhen samen met halfgeleiderbedrijf Texas Instruments (TI) een laboratorium opgezet. Daar zal onderzoek naar duurzame energie plaatsvinden.

Het gezamenlijke laboratorium heeft tot doel Growatt te ondersteunen bij het gebruik van de geavanceerde halfgeleidertechnologieën en producten van Texas Instruments om nieuwe energieopslagoplossingen voor zonne-energie te realiseren.

Versnellen
Door gebruik te maken van de producten en ondersteuning van Texas Instruments willen de R&D-ingenieurs van Growatt nieuwe upgrades en innovaties introduceren op het gebied van energie-efficiëntie, functionele veiligheid en intelligente oplossingen voor omvormertoepassingen.

‘Door een gezamenlijk laboratorium met TI op te richten, kunnen we intelligente pv-omvormers en batterijen ontwikkelen die de toekomst van energie kunnen hervormen’, aldus David Ding, president en chief executive officer van Growatt. ‘Door gebruik te maken van de geavanceerde halfgeleidertechnologieën van TI kunnen we de vooruitgang van pv- en energieopslagtechnologieën versnellen.’

Pv-opslag
Ryan Wang, algemeen directeur van TI Shenzhen Office, voegt toe. ‘Deze samenwerking kan de implementatie van TI’s innovatieve technologie in nieuwe pv-opslagtoepassingen helpen versnellen. Omdat zonne-energie een betaalbare bron van energieopwekking is en de kosten voor batterijopslag voortdurend dalen, kan de oprichting van dit lab helpen om schone-energietechnologieën naar een hoger niveau te tillen en geavanceerde, slimme en krachtige energieoplossingen te leveren.’

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.