DDE Vidosol plaatst zonnepanelen op 5 appartementencomplexen woningcorporatie Vidomes
Energiecoöperatie DDE Vidosol gaat op 5 daken van hoogbouwcomplexen van woningcorporatie Vidomes zonnepanelen laten leggen door DDE. Dit betekent dat zo’n 165 huurders straks zonne-energie kunnen gaan gebruiken.
Vidomes is een woningcorporatie in de rand van Haaglanden. Vidomes beheert en verhuurt circa 18.000 woningen in Zoetermeer, Leidschendam-Voorburg, Delft en Rijswijk en de Haagse wijk Leidschenveen. Door de samenwerking met Duurzaam Delen Energie (DDE) en de energiecoöperatie ‘DDE Vidosol’ zet Vidomes een volgende stap in zijn verduurzamingsoperatie. In een samenwerkingsovereenkomst is vastgelegd hoe de samenwerking is geregeld en wie waarvoor verantwoordelijk is.
Andere hoogbouwdaken
Het doel van DDE Vidosol is om duurzame stroom te leveren aan huurders van hoogbouwwoningen tegen een gereduceerd tarief. Vidomes stelt hiervoor daken van hoogbouwcomplexen beschikbaar. Huurders hoeven zelf niets te investeren omdat de energiecoöperatie eigenaar is en blijft van de zonnepanelen en DDE Vidosol regelt alles wat nodig is voor de huurders.
‘Dit is een win-winsituatie voor onze hoogbouwhuurders en ons klimaat’, vertellen programmamanager duurzaamheid Naomi Wierts en projectleider bijzonder vastgoed Peter van Zundert. ‘Voor de aanleg van de eerste zonnepaneleninstallaties zijn 5 daken van hoogbouwcomplexen in Delft, Rijswijk en Zoetermeer gekozen. DDE Vidosol verwacht in het voorjaar van 2022 de eerste installaties op te leveren. Als de zonnepanelen op de 5 aangewezen daken gelegd zijn, evalueren we de samenwerking met de energiecoöperatie. En als het een succes is, onderzoeken we op welke andere hoogbouwdaken we ook zonnepanelen kunnen leggen. Want onze ambitie is om zoveel mogelijk zonnepanelen op ons woningbezit te leggen.’
Subsidieregeling SCE
De installatie van de pv-systemen gebeurt met subsidie van de Subsidieregeling Coöperatieve Energieopwekking (SCE). Voor een periode van 15 jaar ontvangt DDE Vidosol een basisvergoeding per opgewekte kilowattuur. ‘Dit is belangrijk voor de energiecoöperatie’, stelt Van Zundert. ‘Mede hierdoor zijn de leden verzekerd van een scherp stroomtarief voor hun groene stroom. En de provincie Zuid-Holland heeft toegezegd garant te staan voor de lening die DDE Vidosol heeft afgesloten voor de aanschaf en installatie van de zonnepanelen.’
Een werkgroep start in september met voorbereidende werkzaamheden, zoals het aanvragen van extra stroomaansluitingen en het schrijven van plannen voor de technische zaken. Ook wordt de communicatie richting de hoogbouwhuurders van de 5 woongebouwen opgestart.
Deel dit bericht