© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
8 augustus 2021

Mijlpaal Thuisvester: 1.000 woningen door Wocozon van zonnepanelen voorzien

Stichting Thuisvester heeft een mijlpaal gevierd: de 1.000e huurwoning is door Wocozon van zonnepanelen voorzien. Als proef is tevens de eerste thuisbatterij in een sociale huurwoning geplaatst.

De woningcorporatie plaatst bij nieuwbouw en onderhoud regelmatig zonnepanelen op de daken. Huurders van wie de woning geschikt is, kunnen daarnaast ook zonnepanelen laten plaatsen via stichting Wocozon. Nu is de 1.000e woning van Thuisvester op die manier van zonnepanelen voorzien.

Stroom opslaan
In de afgelopen jaren heeft Thuisvester alle huurders met een geschikte woning aangeschreven. Huurders die in het verleden het aanbod niet hebben geaccepteerd, kunnen alsnog zonnepanelen laten plaatsen. Zo wordt gestaag de gehele woningvoorraad van Thuisvester voorzien van zonnepanelen.

Samen met Wocozon is Thuisvester nu ook een proef gestart voor het opslaan van stroom. Bij 6 huurwoningen van Thuisvester worden momenteel thuisbatterijen geplaatst. Gekozen is voor een kleine, een middelgrote en grote batterij met een opslagcapaciteit uiteenlopend van 1,2 tot 4,8 kilowattuur.

Later moment
De thuisbatterij slaat de stroom op die niet direct gebruikt wordt in de woning. Deze stroom kan dan op een later moment alsnog gebruikt worden. Pas als de batterij helemaal leeg is, wordt er weer stroom van het energienet gehaald. In de pilot wordt onderzocht hoeveel stroom er in de woning blijft en niet meer teruggeleverd wordt aan het stroomnet. Daarmee willen de partijen de netbeheerder helpen met het balanceren van het stroomnet.

Alle zonnepaneelinstallaties kunnen al op afstand door Wocozon aan- en uitgeschakeld worden. Met deze pilot onderzoeken Thuisvester en Wocozon of de thuisbatterij een aanvullende goede oplossing is voor een huurwoning als de congestie op het elektriciteitsnet in de toekomst verder gaat toenemen.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.