© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
14 juli 2021

Goldbeck installeert voor Sunrock 46.000 zonnepanelen op XXL-distributiecentrum Maasvlakte

Sunrock heeft een overeenkomst gesloten met Goldbeck Solar voor de installatie van 46.000 zonnepanelen. De zonnepanelen worden verdeeld over de daken van 10 distributiecentra op de Maasvlakte in Rotterdam.

Ieder distributiecentrum wordt uitgerust met ongeveer 2,5 megawattpiek aan zonnepanelen. Goldbeck tekent daarbij als epc-contractor voor het proces van ontwerp tot oplevering.

Distripark Maasvlakte West
De zonnepaneelinstallaties worden door Sunrock gerealiseerd in opdracht van DHG.

DHG en Havenbedrijf Rotterdam bereikten vorig jaar overeenstemming over de uitgifte van ruim 30 hectare grond op het nieuwe Distripark Maasvlakte West. DHG ontwikkelt op het terrein een XXL-distributiecentrum van 210.000 vierkante meter bestaande uit 10 delen. Dat zou volgens het bedrijf de grootste logistieke ontwikkeling ooit in Nederland zijn.

Opslag zonnepanelen
Een van de huurders van de nieuwste distributiecentra is Odin Warehousing. Dat heeft met DHG een 15-jarige huurovereenkomst gesloten voor ruim de helft van de oppervlakte van het distributiecentrum, te weten 116.445 vierkante meter warehouse.

Odin Warehousing is gespecialiseerd in het transport en de opslag van producten afkomstig uit met name het Verre Oosten. Een voorbeeld hiervan zijn zonnepanelen waarbij de logistiek dienstverlener niet alleen de opslag aanbiedt maar ook value added services, zoals de mogelijkheid om de kwaliteit van het product te testen via de joint venture OdinSpire.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.