
Dexter helpt energiebedrijven om de onbalans in het elektriciteitsnet te managen door de machine-learningtechnologieën te combineren met vele verschillende databronnen. Dexter heeft met name veel ervaring opgebouwd met weerdata, het modelleren van wind- en zonne-energie en hoe dit te gebruiken voor accurate forecasts.
Artificial intelligence
Met behulp van artificial intelligence (AI)-gedreven software voorspelt Dexter Energy energiestromen en marktbewegingen, zodat bedrijven hun opwek en consumptie kunnen optimaliseren. Ook krijgen klanten grip op toenemende onbalanskosten als gevolg van de energietransitie. Emissieloze elektriciteitsbronnen staan hierdoor sterker in de markt, en fossiele bronnen kunnen eerder afgeschaald worden.
Producten verbeteren
In het najaar van 2019 wist Dexter Energy al financiering op te halen bij het Participatiefonds Duurzame Economie Noord-Holland (PDENH), Rockstart, Stephen Asplin en Andreas Gelfort. Ook zij investeren nu weer.
Luuk Veeken, chief executive officer en oprichter Dexter Energy: ‘Wij zijn enorm blij met deze financiering, die gebruikt zal worden om de producten voor onze klanten verder te verbeteren. Newion heeft een sterk trackrecord ten aanzien van het uitbouwen en opschalen van softwarebedrijven. We profiteren graag van hun kennis en ervaring en hopen de komende jaren onze optimalisatiesoftware uit te rollen naar alle geliberaliseerde Europese energiemarkten.’
De maart 2026-editie van Solar & Storage Magazine is verschenen. Het tijdschrift bevat artikelen over de vakbeurs Solar Solutions Amsterdam, stekkerbatterijen, zonnepaneelbeleid bij woningcorporaties en onderhoud van zonnepanelen.