© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
9 april 2020

E-Solys introduceert nieuwe functies voor onderhoudssoftware van zonnepanelen

E-Solys heeft een reeks nieuwe functies geïntroduceerd voor zijn onderhoudssoftware OSMS van zonnepanelen. Zo is de software onder meer gekoppeld aan de omvormers van Growatt.

E-Solys lanceerde afgelopen september de software OSMS voor de installatie, het beheer en het onderhoud van zonnestroomsystemen. De software is voor installateurs, inspecteurs, exploitanten en beheerders van pv-systemen.

Teamverband en thuiswerken
De ontwikkelingen in de afgelopen periode hebben volgens E-Solys in het teken gestaan van efficiënter en in teamverband werken. Daarom heeft het bedrijf de volgende software-uitbreidingen gelanceerd:

  1. Intelligente filters: pv-systemen genereren alarmmeldingen. Om de oorzaak van de alarmmeldingen inzichtelijk te maken, worden deze automatisch vertaald naar een case. Voor iedere alarmmelding is het met een intelligent filter mogelijk om in de case al automatisch een diagnose te stellen en een oplossingsrichting aan te geven. Irrelevante alarmmeldingen kunnen automatisch uitgefilterd worden. Bepaalde typen alarmmeldingen kunnen in de toekomst ook automatisch worden toegewezen aan medewerkers van de servicedesk.
  2. Automatische e-mails: als een ‘first response’ kunnen alarmmeldingen automatisch een e-mail bericht initiëren aan de eigenaren van een pv-systeem. Per alarmmelding is een aparte e-mail instelbaar op basis van zelf te maken templates in de eigen look-and-feel. Dit kan bijvoorbeeld gebruikt worden om eigenaren van pv-systemen automatisch te attenderen op het wegvallen van de internetverbinding van de omvormer, alsmede de consequenties die dit heeft voor de service.
  3. Nieuwe koppelingen: het aantal te koppelen omvormermerken is verder gegroeid. Omvormers van SMA die via de Sunny Portal worden ontsloten, werden al door de software gemonitord. Daar zijn nu de SMA-omvormers die ontsloten worden via het nieuwe SMA-platform EnnexOS bij gekomen. Ook omvormers van Growatt worden nu gemonitord via de E-Solys-software. Recentelijk is het ook mogelijk geworden om de brutoproductiemeters van Innax en Fudura te koppelen met de software.
  4. Prestatiegaranties: tot dusver werden prestatiegaranties in het OSMS vastgelegd ten opzichte van een overeengekomen performance ratio. Nu is het ook mogelijk om een prestatiegarantie vast te leggen in de vorm van een opbrengstgarantie (kilowattuur per jaar). Gaandeweg het jaar is het mogelijk om te monitoren op de voortgang en binnenkort zal ook in een vroeg stadium gesignaleerd gaan worden als de opbrengstgarantie in gevaar komt, zodat er tijdig maatregelen kunnen worden genomen.
  5. Workflow: het casemanagement is uitgebreid met eenvoudige workflow- managementfuncties. Zo is van een case inzichtelijk wanneer en door wie deze is aangemaakt, wat de volgende stap in het afhandelingsproces is en wie hiervoor verantwoordelijk is. Met filterfuncties is het mogelijk om snel inzicht te krijgen in de openstaande cases, de verantwoordelijken en de status. Hiermee wordt voorkomen dat cases tussen wal en schip vallen.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.