© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
16 maart 2020

Motie PvdA om zonneladder strikter toe te passen bij inrichten subsidieregelingen

William Moorlag heeft namens de Partij van de Arbeid (PvdA) in de Tweede Kamer een motie ingediend om de zonneladder beter te verankeren in de verschillende subsidieregelingen voor zonne-energie.

De Tweede Kamer nam in mei 2019 de gewijzigde motie Faber aan om nieuwe zonneparken te toetsen aan de nationale zonneladder of lokale afwegingskaders. De zonneladder is onder meer ook opgenomen in de gedragscode Zon op land die een groot scala aan onderwerpen bevat waar zorgen of wensen over zijn bij de opmars van zonneparken.

De motie van Moorlag luidt als volgt: ‘overwegende dat de Kamer bij herhaling heeft uitgesproken dat de ordeningsprincipes van de zonneladder leidend moeten zijn voor de plaatsing van zonnepanelen; overwegende dat de toepassing van het subsidie-instrumentarium ertoe leidt dat de ordeningsprincipes van de zonneladder niet worden gevolgd; verzoekt de regering, het subsidie-instrumentarium zo aan te passen dat dit de toepassing van de zonneladder ondersteunt en dient, en gaat over tot de orde van de dag’.

Datum stemming onbekend door coronavirus
Doordat Tweede Kamervoorzitter Khadija Arib in de strijd tegen het coronavirus strenge maatregelen heeft genomen, is het onbekend wanneer er over de motie van Moorlag gestemd wordt. Er is besloten om de plenaire vergadering te beperken tot alleen de strikt noodzakelijke debatten. Dat zijn in beginsel alleen de debatten over het coronavirus.

Het wekelijkse mondelinge vragenuur is komen te vervallen en er zijn in beginsel de komende weken geen stemmingen. Alle commissievergaderingen en -activiteiten worden tot nader order uitgesteld. Uitzondering hierop zijn technische briefings die gaan over het coronavirus. Vooralsnog gelden de maatregelen tot 6 april 2020.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.