logo
© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
17 december 2019

Liander rondt nieuw onderzoek naar congestie af: congestiemanagement op 8 plaatsen geen oplossing

De uitkomsten van het nieuwe congestieonderzoek van Liander zijn bekend. Op 8 plaatsen in Gelderland, Noord-Holland en Zuid-Holland is er nu formeel sprake van congestie omdat congestiemanagement geen oplossing is.

Uit de congestieonderzoeken is gebleken dat congestiemanagement niet mogelijk is op de volgende plaatsen: 

  • Gelderland:
    1. Zevenaar en omgeving (verbruik en teruglevering),
    2. Hengelo en omstreken (teruglevering).
  • Noord-Holland:
    1. Schiphol-Rijk - station Rozenburg (verbruik),
    2. Anna Paulowna (verbruik) - veld 192 en 138, 
    3. Westwoud (verbruik en teruglevering) - veld 147,
    4. Warmenhuizen (verbruik) - veld 13,
    5. Schagen (verbruik en teruglevering) - veld 156.
  • Zuid-Holland:
    1. Hazerswoude-Dorp (verbruik en teruglevering).

Gele, oranje en rode gebieden
Onderstaande video toont het verloop van de congestie voor het terugleveren van elektriciteit. In de gele gebieden is er nog wel capaciteit beschikbaar, maar ziet Liander op basis van voorspellingen en uitstaande aanvragen dat transportschaarste binnen afzienbare tijd zou kunnen ontstaan. In oranje gebieden onderzoekt Liander de vraag of congestiemanagement een oplossing biedt voor capaciteitsproblemen. Ook onderzoekt men in deze gebieden of er andere slimme oplossingen zijn om de vraag naar extra capaciteit zo eerlijk en efficiënt mogelijk te verdelen. In rode gebieden heeft onderzoek uitgewezen dat congestiemanagement – het op elkaar afstemmen van vraag en aanbod – geen oplossing biedt. Dit betekent dat klanten die extra elektrisch vermogen willen hebben, moeten wachten totdat het net hier uitgebreid is. Nieuwe klanten worden in deze gebieden wel aangesloten op het net, maar krijgen zeer beperkt vermogen toegewezen. Dit geldt niet voor klanten met een aansluiting groter dan 2 megavoltampère. Deze worden namelijk direct op een onderstation aangesloten. Als het specifieke station nog voldoende capaciteit heeft, is een transportbeperking niet nodig.

Nieuwe vooraankondigingen van congestie
Naast de bovenstaande uitkomsten van de nieuwe congestieonderzoeken heeft Liander wederom nieuwe vooraankondigingen gepubliceerd voor nieuwe congestiegebieden in Gelderland en Noord-Holland.

Gelderland:

  • Borculo (teruglevering),
  • Lichtenvoorde (verbruik en teruglevering),
  • Groenlo (verbruik en teruglevering),
  • Dinxperlo (teruglevering),
  • Zelhem (verbruik en teruglevering),
  • Lievelde (teruglevering),
  • Doetinchem (verbruik en teruglevering),
  • Steenderen en buitengebied Noord Oost Doesburg (verbruik en teruglevering),
  • Nijkerk (teruglevering),
  • Putten (teruglevering),
  • Gameren en omgeving / Zaltbommel – station de Epen (verbruik),

Noord-Holland:

  • Texel (teruglevering),
  • Naarden (verbruik),
  • Anna Paulowna (verbruik).
Deel dit artikel:

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Ja, ik wil de nieuwsbrief ontvangen en heb de privacy policy gelezen.

Laatste Nieuws

Bekijk al het nieuws

Meest gelezen

Producten