China plaatst ‘slechts’ 5,2 gigawattpiek zonnepanelen eerste kwartaal 2019
In de eerste 3 maanden van dit jaar is er in China slechts 5,2 gigawattpiek aan zonnepanelen geïnstalleerd. Dit betekent dat de grootste afzetmarkt ter wereld een daling van 46 procent kende in het eerste kwartaal.
Volgens het adviesbureau Asia Europe Clean Energy (Solar) Advisory (AECEA) – dat de marktcijfers bekend heeft gemaakt – is er sprake van een ‘alarmerende situatie’. AECEA spreekt hierover omdat het merendeel van de 5,2 gigawattpiek aan nieuwe zonnepanelen geïnstalleerd is in de markt van kleinschalige pv-systemen, omdat grotere projecten vrijwel allemaal zijn stilgelegd sinds de Chinese overheid vorig jaar de subsidies hiervoor heeft stilgelegd. Na een record van 53 gigawattpiek aan nieuwe pv-capaciteit in 2017, besloot China in juni 2018 het feed-in-tarief voor zonnepanelen af te bouwen en een ‘cap’ in te voeren.
Eerder deze maand werd bekend dat China vanaf 2021 enkel nog subsidievrije projecten met zonnepanelen wil toestaan. Dat bleek uit een consultatiedocument van de National Energy Administration (NEA) die de 18 maanden durende transitieperiode beschrijft.
Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.
Laatste Nieuws
Nieuwsbrief
Meest gelezen
Vacatures
Nu in Het Tijdschrift
De juni 2026-editie van het tijdschrift Solar & Storage Magazine is uit. Dit nummer staat in het teken van de beurs Sustainable Solutions Kortrijk, het naderende einde van de salderingsregeling en thuisbatterijen.














