© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
20 februari 2019

Suriname krijgt 250 solar pompen en zonnepanelen van International Solar Alliance

Minister Regilio Dodson van Natuurlijke Hulpbronnen van Suriname heeft bekendgemaakt dat zijn land 250 solar pompen en zonnepanelen krijgt van de International Solar Alliance (ISA).

Suriname trad in 2018 bij de oprichtingsconferentie toe tot de International Solar Alliance (ISA).  De ISA is een initiatief van premier Modi van India die op deze wijze wereldwijd 1.000 gigawattpiek zonnepanelen in 2030 wil. Afgelopen zomer kreeg Suriname al te horen dat het land 20 miljoen dollar krijgt van de ISA voor zonne-energieprojecten in 49 dorpen in het land.

Dodson heeft nu een werkbezoek gebracht aan India en bezocht daar onder meer het hoofdkwartier van de ISA dat gevestigd is op het complex van het National Institute for Solar Energy.

De 250 solar pompen en zonnepanelen zijn voor staatsgebouwen in Suriname. Deze toekenning komt boven op de eerder toezegde 20 miljoen dollar voor zonne-energie in 49 dorpen. Suriname heeft de ISA gevraagd dit project verder uit te breiden naar meerdere dorpen om zo uiteindelijk 133 ministroomnetwerken aan te kunnen leggen. De ISA heeft dit verzoek volgens de Surinaamse regering nog in overweging.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.