logo
© Robert van 't Hoenderdaal | Dreamstime.com
© Robert van 't Hoenderdaal | Dreamstime.com
30 januari 2026

Liander meldt 26 nieuwe knelpunten op stroomnet

Netbeheerder Liander heeft 26 nieuwe knelpunten gemeld op het elektriciteitsnet in Flevoland, Friesland, Gelderland, Noord-Holland en Zuid-Holland. Op deze locaties is het stroomnet vol voor grootverbruikers.

De nieuwe knelpunten betreffen zowel de afname van stroom als de teruglevering van elektriciteit via zonnepanelen en windmolens.

Gelderland zwaarst getroffen
Gelderland is het zwaarst getroffen met 14 nieuwe knelpunten, gevolgd door Noord-Holland met 6 nieuwe knelpunten en Flevoland met 4 nieuwe knelpunten.

In Gelderland zijn onder meer de stations Arnhem, Bemmel, Berneveld, Culemborg, Druten, Elst, Nijkerk en Nijmegen vol geraakt. In Noord-Holland betreffen de knelpunten onder meer Hilversum, Huizen en 2 keer Vijfhuizen. In Flevoland zijn stations De Vaart, Lemmer, Meerkoetenweg en Uiterdykenweg vol geraakt.

Congestiemanagement
Liander heeft in januari ook voor 12 stations en onderliggende routes congestieonderzoeken afgerond. Deze onderzoeken moesten uitwijzen of er met congestiemanagement, een manier om de beschikbare capaciteit slim te verdelen, toch ruimte gevonden kon worden. De conclusie is dat de knelpunten hiermee niet volledig kunnen worden opgelost.

In Noord-Holland zijn dit de stations Alkmaar, Bijlmer Noord, BZ, Frederiksplein, Hoogwoud, Watergraafsmeer en Weesp. In Zuid-Holland gaat het om Katwijk, Lisse en Zoeterwoude. In Gelderland is het station Beekbergen vol en in Flevoland Urk Zuid. Voor 2 stations in Gelderland, Culemborg en Tiel, is wel potentieel beschikbaar vermogen gevonden.

Lichtpuntjes beperkt
Op 3 locaties is in januari weer beperkt capaciteit beschikbaar gekomen op het elektriciteitsnet. In Friesland betreft dit station Oudehaske voor verbruik. In Gelderland is bij station Winterswijk zowel voor verbruik als voor teruglevering weer ruimte gevonden. In Zuid-Holland geldt dit voor station Rijnsburg voor verbruik.

Deel dit artikel:

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Ja, ik wil de nieuwsbrief ontvangen en heb de privacy policy gelezen.

Laatste Nieuws

Bekijk al het nieuws

Meest gelezen

Producten