logo
© Erik de Graaf | Dreamstime.com
© Erik de Graaf | Dreamstime.com
2 december 2025

Rexel en Wasco worden samengevoegd tot 1 organisatie

Rexel Nederland en Wasco worden samengevoegd tot 1 organisatie. De groothandels stellen hun expertise in elektrotechniek en installatietechniek te bundelen om klanten beter te ondersteunen bij de energietransitie.

De overname van Wasco door de Rexel Group vond in 2023 plaats. Sindsdien opereren de 2 merken naast elkaar. Nu is volgens de 2 bedrijven echter het moment daar om toe te groeien naar 1 organisatie met een geïntegreerde propositie. Met deze stap bundelen de bedrijven hun expertise in elektrotechniek (E) en verwarming, koeling, ventilatie en sanitair (W) als antwoord op de groeiende vraag naar geïntegreerde oplossingen onder 1 dak.

Geleidelijke transitie
De voorgenomen transitie verloopt gefaseerd. Tijdens de overgang blijven Rexel en Wasco herkenbaar als 2 sterke merken, terwijl wordt toegewerkt naar 1 klantpropositie. De bedrijven willen assortiment, prijzen, service en digitale toegang op elkaar afstemmen, zodat klanten overal hetzelfde gemak en dezelfde kwaliteit ervaren.

‘Klanten vragen steeds vaker om een one-stop-shop voor E en W: 1 aanspreekpunt en snelle levering’, aldus Rob van Veen, chief executive officer van Rexel Nederland. ‘Als 1 organisatie bieden Rexel Nederland en Wasco een breder en dieper assortiment, specialistisch advies en 1 team dat klanten van begin tot eind begeleidt. Zo worden E- en W-installaties eenvoudiger, sneller en duurzamer gerealiseerd.’

Complementaire expertise
‘Klanten vragen om eenvoud en voorspelbaarheid. Door 1 organisatie te vormen, leveren we precies dat: 1 propositie, 1 team en merkbaar betere service’, aldus Xander Hagens, chief executive officer van Wasco. ‘We bundelen Wasco’s installatietechnische expertise met Rexels elektrotechnische kennis en combineren onze logistieke kracht en dienstverlening. Zo zorgen we ervoor dat de klant echt centraal staat.’

Rexel Nederland is onderdeel van de internationale Rexel Group en heeft 18 vestigingen verspreid door Nederland met een assortiment van meer dan 450.000 elektrotechnische materialen. Wasco werd in 1970 opgericht door de familie Van den Belt en groeide uit tot een landelijke groothandel met meer dan 35 vestigingen en 2 distributiecentra. Het bedrijf levert verwarmings-, koel-, sanitair- en ventilatieoplossingen aan installateurs en organiseert praktijkgerichte scholing via het opleidingsinstituut WasCollege.

Deel dit artikel:
In samenwerking met
storage_magazine_logo

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Ja, ik wil de nieuwsbrief ontvangen en heb de privacy policy gelezen.

Laatste Nieuws

Bekijk al het nieuws

Meest gelezen

Producten