Nieuwe hoogspanningsverbinding Almelo-Hengelo in gebruik genomen
Tussen Almelo en Hengelo is een nieuwe ondergrondse hoogspanningsverbinding van 17,5 kilometer aangelegd en recent in gebruik genomen. Dit is de derde verbinding tussen beide steden.
De nieuwe verbinding van 110.000 volt loopt tussen hoogspanningsstation Almelo Mosterdpot en Hengelo Weideweg. De kabel doorloopt het grondgebied van 3 gemeenten en vormt een belangrijke stap in het oplossen van netcongestie in de regio Twente.
Transformatorcapaciteit
De uitbreiding is noodzakelijk om te voorzien in de aanhoudende elektriciteitsvraag van huishoudens en ondernemers. Ook moet het stroomnet in Overijssel klaargemaakt worden voor de toekomst. De werkzaamheden aan het hoogspanningsnet maken deel uit van een groter pakket aan maatregelen om de regio van voldoende transportcapaciteit te voorzien.
Om netcongestie in dit deel van Twente definitief op te lossen, moet de transformatorcapaciteit op station Hengelo Oele worden uitgebreid. Een transformator zet elektriciteit van hoge spanning om naar lagere spanning voor distributie naar huishoudens en bedrijven. Een andere belangrijke uitbreiding is het nieuw te bouwen hoogspanningsstation op de Leemslagen in Almelo.
Minimale overlast omgeving
In mei 2024 begonnen de werkzaamheden aan de nieuwe verbinding. De aanleg kende de nodige hindernissen. De kabel is aangelegd met behulp van diepe boringen, bijvoorbeeld onder water- en snelwegen door, en voor een deel met open ontgravingen. Op die manier bleef de impact voor de omgeving gering en tijdelijk.
Voor de aanleg werden op meerdere plekken werkterreinen aangelegd. Na afronding van de werkzaamheden wordt het terrein cultuurtechnisch hersteld, oftewel in oorspronkelijke staat teruggebracht. In november was de verbinding gereed en van het werkterrein is aan de buitenkant niets meer te zien. De nieuwe verbinding maakt deel uit van de Drents Overijsselse Netversterking, een groter programma om de elektriciteitsnetten in de regio te verzwaren en uit te breiden.
Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.
Laatste Nieuws
Nieuwsbrief
Meest gelezen
Vacatures
Nu in Het Tijdschrift
De juni 2026-editie van het tijdschrift Solar & Storage Magazine is uit. Dit nummer staat in het teken van de beurs Sustainable Solutions Kortrijk, het naderende einde van de salderingsregeling en thuisbatterijen.















