© PowerField
29 oktober 2025

PowerField gaat dochterbedrijf Volkswagen Garanties van Oorsprong leveren

PowerField gaat de komende 10 jaar Garanties van Oorsprong (GvO’s) voor zonne-energie leveren aan Volkswagen Kraftwerk GmbH (VWK), een dochterbedrijf van de Volkswagen Group.

De certificaten bevestigen de herkomst van elektriciteit uit hernieuwbare bronnen en ondersteunen de klimaatstrategie van de automobielfabrikant.

100 megawattpiek zonneparken
De GvO’s zijn afkomstig van verschillende Nederlandse zonneparken van PowerField, met een gezamenlijk vermogen van bijna 100 megawattpiek. De certificaten vormen een belangrijk instrument om de herkomst van groene stroom transparant en controleerbaar te maken. Voor elke megawattuur duurzame energie die wordt opgewekt, wordt 1 GvO uitgegeven.

‘Wij zijn er trots op dat onze Nederlandse zonne-energie bijdraagt aan de duurzaamheidsinspanningen van VWK', zegt Eelco Rondhuis, hoofd Energiemanagement bij PowerField. ‘De samenwerking met VWK is een sterk voorbeeld van internationale samenwerking om de energietransitie in Europa te versnellen.’

Bredere strategie
De overeenkomst sluit aan bij de strategie van PowerField, die de opwek van zonne-energie combineert met energieopslag, handel en de levering van GvO’s. Sinds 2015 heeft het bedrijf meer dan 30 zonneparken ontwikkeld, goed voor bijna 1 gigawattpiek aan opgesteld vermogen. Momenteel heeft PowerField ruim 300 megawattpiek aan zonneparken in eigen beheer.

VW Kraftwerk is een dochterbedrijf van Volkswagen en verantwoordelijk voor de planning, bouw en exploitatie van energieopwekking en -voorziening voor de Volkswagen Group.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.