© LONGi
29 oktober 2025

LONGi gaat fabriek voor zonnepanelen bouwen in Nigeria

Nigeria heeft een strategische samenwerking gesloten met LONGi, voor de bouw van een zonnepaneelfabriek met een productiecapaciteit van 500 tot 1.000 megawatt.

De overeenkomst, die volgt op een eerder dit jaar in Londen ondertekend memorandum, markeert een belangrijke stap in Nigeria’s ambitie om lokale productiecapaciteit te versterken.

Strategisch partnerschap
De Nigeriaanse delegatie onder leiding van Mustapha Abdullahi, directeur-generaal van de Energy Commission of Nigeria (ECN), bezocht het hoofdkantoor van LONGi in Xi’an om de overeenkomst te ondertekenen. ‘Dit partnerschap komt op een cruciaal moment voor onze energietransitie’, aldus Abdullahi, die de groeiende zonnepaneelmarkt in Afrika en het potentieel voor solar-minigrids onderstreept.

Het project sluit aan bij president Bola Ahmed Tinubu’s ‘Renewed Hope Solarisation Policy’, die de toegang tot duurzame energie in Nigeria moet versnellen.

Solarge
Afgelopen maand nog werd bekend dat het Rural Electrification Agency (REA), The Infrastructure Corporation of Nigeria (InfraCorp) en het Nederlandse Solarge een overeenkomst hebben getekend voor de bouw van een zonnepaneelfabriek.

De nieuwe joint venture gaat in het Afrikaanse land een zonnepaneelfabriek bouwen met een productiecapaciteit van 1 gigawattpiek. 

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.