
De investering komt van Britse investeerders Aequitas Carbon en Abbeydale Partners, is gericht op wereldwijde uitbreiding en stelt HyET Solaris in staat om een modulaire productiefaciliteit te bouwen.
Eind 2027
De testproductie staat gepland voor medio 2026, terwijl de volledige commerciële output van flexibele perovskiet pv-modules naar verwachting eind 2027 zal starten.
Deze nieuwe fabriek dient als schaalbare blauwdruk voor de internationale uitbreidingsplannen van HyET Solaris. Het bedrijf wil de totale productiecapaciteit uiteindelijk opschalen naar 1 gigawatt, met potentiële uitbreidingslocaties in Europa, het Midden-Oosten of beide regio’s.
Doorstart
HyET Solaris bouwt voort op de erfenis van HyET Solar. Het is de tweede doorstart die uit HyET Solar voortkomt, eerder zag LiFT-PV al het levenslicht.
Ondanks een aandeelhoudersgeschil dat leidde tot het faillissement van het vorige bedrijf, zijn het kernteam en de doorbraaktechnologie behouden gebleven. Door de merknaam en visuele identiteit te behouden, wil het bedrijf gebruikmaken van bestaande marktgoodwill en een bewezen trackrecord.
Doorbraakmoment
‘Dit is een doorbraakmoment voor zonne-energie', zegt Edward Hamers, chief technical officer van HyET Solaris. Medeoprichter en chief executive officer Rombout Swanborn voegt toe: ‘Met Aequitas en Abbeydale krijgen we niet alleen kapitaal, maar ook waardevolle expertise in perovskiet pv-technologie en wereldwijde activiteiten.’
Maarten Scholten, Operating Partner bij Aequitas Carbon, besluit: ‘HyET Solaris sluit perfect aan bij onze missie om betaalbare, next-generation zonne-energieoplossingen te ontwikkelen. Wij geloven dat perovskiet fotovoltaïsche technologie de industrie verder zal brengen dan rigide zonnepanelen naar flexibele, schaalbare formaten.’
De Solar & Storage Magazine Marktgids 2026 is verschenen. De jaarlijks terugkerende marktgids biedt een totaaloverzicht van de energieopslag- en zonne-energiemarkt en is een bijlage van de december 2025-editie van Solar & Storage Magazine. De marktgids kent dit jaar 14 rubrieken en bovendien zijn in samenwerking met een groot aantal bedrijven en organisaties de belangrijkste ontwikkelingen qua projecten, markt en technieken in kaart gebracht.