© WattMaestro
29 augustus 2025

EVALAN introduceert energiemanagementsysteem WattMaestro voor mkb

EVALAN introduceert met WattMaestro een energiemanagementsysteem dat het midden- en kleinbedrijf (mkb) moet helpen het hoofd te bieden aan netcongestie en stijgende energiekosten.

Door realtime monitoring en slimme aansturing van zonnepanelen, batterijen en andere installaties kunnen ondernemers volgens het bedrijf met WattMaestro groeien binnen hun bestaande netaansluiting.

Dirigent
WattMaestro functioneert als dirigent van diverse energie-installaties door ze met elkaar te verbinden via een beveiligde gateway. Het energiemanagementsysteem (ems) werkt merkonafhankelijk en kan elk type energie-installatie aansturen. Door intelligente monitoring en aansturing op basis van energieprijzen, weersverwachtingen en gebruikersprofielen helpt het bedrijven om kosten te besparen terwijl ze binnen de grenzen van hun netaansluiting blijven.

‘We zien dat ondernemers vastlopen door netcongestie. Met het WattMaestro energiemanagementsysteem kan ondernemend Nederland vandaag al vooruit,’ zegt Henk Schwietert, algemeen directeur van WattMaestro.

Installateursnetwerk
WattMaestro richt zich specifiek op installateurs die verder kijken dan individuele installaties. Het bedrijf zoekt systeemdenkers die complete energieoplossingen willen leveren aan hun klanten. Voor deze energieprofessionals vormt WattMaestro volgens EVALAN een betrouwbare en toekomstbestendige basis die meegroeit met de energietransitie.

EVALAN heeft 20 jaar ervaring in Internet-of-Things-oplossingen en is eerder door de Kamer van Koophandel erkend als een van de meest innovatieve bedrijven van Nederland.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.