
‘Met het toevoegen van Anker SOLIX aan ons assortiment bieden we onze klanten nog meer keuze in energieopslag. Deze samenwerking sluit perfect aan bij onze pijlers: Innovatie, Kwaliteit, Duurzaamheid en Klantgerichtheid’, aldus Miranda Nouwen van VDH Solar.
3 modellen
Door de nieuwe samenwerking kunnen installateurs de thuisbatterijen van Anker SOLIX per direct bestellen via de webshop van VDH Solar.
VDH Solar neemt 3 thuisbatterijmodellen van Anker SOLIX op in het assortiment: de Anker SOLIX Solarbank 2 E1600 AC, Anker SOLIX Solarbank 3 E2700 Pro en de Anker SOLIX BP2700 Expansion Battery.
1,6 tot 16 kilowattuur
De Anker SOLIX Solarbank 2 E1600 AC is een compacte thuisbatterij met een opslagcapaciteit van 1,6 kilowattuur en met geïntegreerde omvormer. Het energieopslagsysteem is ontworpen voor eenvoudige integratie met bestaande zonnepanelen, ondersteunt slim laden bij dynamische energietarieven en biedt een basisnoodstroomvoorziening. De capaciteit is uit te breiden tot 9,6 kilowattuur met 5 extra batterijen.
De Anker SOLIX Solarbank 3 E2700 Pro is een modulaire thuisbatterij met geïntegreerde omvormer. Het systeem is geschikt voor balkon- of grondopstellingen en heeft een zonnestroominput van 3.600 watt met 4 mppt-trackers. Het AI-gestuurde energiebeheer AnkerIntelligence zorgt voor optimale inzet bij dynamische energietarieven. De opslagcapaciteit is uitbreidbaar van 2,68 tot 16 kilowattuur.
De Anker SOLIX BP2700 Expansion Battery dient tot slot als uitbreidingsmodule voor beide thuisbatterijen.
De Solar & Storage Magazine Marktgids 2026 is verschenen. De jaarlijks terugkerende marktgids biedt een totaaloverzicht van de energieopslag- en zonne-energiemarkt en is een bijlage van de december 2025-editie van Solar & Storage Magazine. De marktgids kent dit jaar 14 rubrieken en bovendien zijn in samenwerking met een groot aantal bedrijven en organisaties de belangrijkste ontwikkelingen qua projecten, markt en technieken in kaart gebracht.