© Fluvius
30 juli 2025

Fluvius waarborgt compensatie zonnepaneelbezitters bij plaatsing digitale meters

Vlaams minister van Energie Depraetere bevestigt dat Fluvius de compensatieregels voor productieoverschotten bij de plaatsing van digitale meters correct toepast, ondanks klachten bij de Vlaamse Ombudsdienst.

In 2025 worden bij de Vlaamse zonnepaneelbezitters de laatste analoge meters vervangen, waarmee problemen rond overschotten volgens de minister definitief tot het verleden behoren.

Correct toegepast
In antwoord op vragen van Robrecht Bothuyne (cd&v) in het Vlaams Parlement geeft minister Depraetere aan dat Fluvius de regels voor compensatie correct naleeft.

Onderzoek na klachten bij de Vlaamse Ombudsdienst toonde aan dat het enkel ging om een communicatiefout in een specifiek dossier. ‘Fluvius erkende de foutieve aard van die communicatie en heeft de klant een rechtzetting aangeboden', stelt de minister.

Geen extra maatregelen
De impact van wijzigingen zoals maandfacturatie of leverancierswissel voor eigenaren van zonnepanelen staat volgens de minister duidelijk vermeld op de website van Fluvius. Dit om verwarring te voorkomen over wat er met productieoverschotten gebeurt wanneer deze veranderingen plaatsvinden.

De minister ziet geen reden voor extra maatregelen of aanpassingen van het wettelijk kader rond de compensatie van productieoverschotten. Ze wijst erop dat de uitrol van digitale meters bij alle prosumenten in 2025 voltooid zal zijn. Daardoor zullen de problemen met productieoverschotten bij leverancierswissel of factureringswijzigingen automatisch verdwijnen.

Retroactieve premie
Fluvius benadrukt dat klanten die hun zonnepanelen tussen 2014 en eind 2020 lieten plaatsen, vaak nog recht hebben op de retroactieve investeringspremie. Voor een gemiddelde installatie ligt dat bedrag tussen 1.000 en 2.000 euro. Na plaatsing van de digitale meter heeft de klant nog 6 maanden om deze premie aan te vragen.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.