© 4blue
16 juni 2025

Growatt introduceert nieuwe batterij AXE voor commerciële energieopslag

Groothandel 4blue breidt zijn portfolio uit met de introductie van de nieuwe AXE-batterijen van Growatt. De AXE 50.0H en AXE 60.0H zijn ontwikkeld voor commerciële en industriële toepassingen.

De batterijen bieden ondernemers nieuwe mogelijkheden om energieopslag slim in te zetten.

Beperkte netaansluiting
‘Met de nieuwe AXE-batterijen bieden we ondernemers een scherp geprijsde oplossing om te blijven groeien, met of zonder netcongestie’, vertelt Tim de Kaper, Business Development Manager bij 4blue. ‘De batterijen zijn ideaal voor bedrijven die kampen met een beperkte netaansluiting, hun eigen verbruik willen maximaliseren of behoefte hebben aan een betrouwbare noodstroomvoorziening.’

Peak shaving en noodstroom
De AXE-batterijen kunnen onder meer ingezet worden voor peak shaving, waarbij tijdelijke pieken in de energievraag worden opgevangen. Dit helpt bedrijven om het maximale uit hun bestaande netaansluiting te halen, zonder tegen beperkingen aan te lopen.

Daarnaast kan de batterij dienen als noodstroomvoorziening. ‘Een kort moment zonder stroom kan voor een bedrijf enorme financiële gevolgen hebben’, aldus De Kaper. ‘Met batterijopslag kunnen ondernemers dat risico aanzienlijk beperken.’

De AXE-serie helpt bedrijven om meer eigen zonne-energie te gebruiken. De modulaire Growatt AXE-batterijen zijn eenvoudig uitbreidbaar tot een capaciteit van 180 kilowattuur, wat bedrijven flexibiliteit biedt om hun energiesysteem mee te laten groeien.

Ondersteuning en projectadvies
Growatt geldt als een van de grootste fabrikanten van stringomvormers en batterijsystemen in Europa en staat bekend om zijn producten met een zeer aantrekkelijke prijs-kwaliteitverhouding’, vervolgt De Kaper. ‘De nieuwe AXE-batterijen vormen hierop geen uitzondering.’

Voor het in bedrijf stellen van de systemen bieden Growatt en 4blue ondersteuning op locatie. Daarnaast kunnen klanten van 4blue gebruikmaken van de projectadviesdienst 4blueprint. ‘Met 4blueprint berekenen we het verdienmodel van batterijsystemen en zorgen we voor het beste systeem voor de opdrachtgever’, besluit De Kaper. ‘Deze calculaties baseren we op het verbruik van de opdrachtgever en 20 jaar aan klimaatdata.’

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.