© Svleusden | Dreamstime.com
30 mei 2025

Statenpassage van Tweede Kamer krijgt waarschijnlijk zonnepanelen

De Statenpassage van de Tweede Kamer krijgt waarschijnlijk zonnepanelen. Het Rijksvastgoedbedrijf is bezig met het onderzoek van een montagesysteem waarbij het groendak als ballast fungeert.

Het complex van de Tweede Kamer bestaat uit meerdere gebouwen. Alle gebouwen zijn met elkaar verbonden, met als centrale plek de Statenpassage die 100 meter lang en 24 meter hoog is.

Jarenlang onderzoek
Er loopt al jarenlang onderzoek naar de komst van zonnepanelen op de gebouwen van de Tweede Kamer. Het Rijksvastgoedbedrijf onderzoekt sinds vorig jaar ook de mogelijkheden om de platte daken van het Tweede Kamergebouw B67 – de tijdelijke huisvesting van de Tweede Kamer tijdens de verbouwing van het Binnenhof – te voorzien van groene daken en zonnepanelen. Nu is er echter nieuws over de komst van zonnepanelen op de Statenpassage.

‘Traditioneel worden zonnepanelen mechanisch aan een dak bevestigd of verzwaard zodat de zonnepanelen niet van het dak waaien,’ aldus Martin Bosma, voorzitter van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Het nieuwe systeem combineert volgens hem de voordelen van vergroening met duurzame energieopwekking.

Planning
Momenteel is het Rijksvastgoedbedrijf bezig met het toetsen van de berekeningen van het innovatieve systeem aan de constructieve eisen. Deze technische beoordeling is essentieel omdat het systeem afwijkt van conventionele installatietechnieken voor zonnepanelen.

Volgens de planning wordt het onderzoek nog deze maand afgerond. ‘Bij goedkeuring kunnen daarna de zonnepanelen besteld en gemonteerd worden’, besluit Bosma.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.