Zonneplan onthult nieuwe thuisbatterij voor huizen met 1-faseaansluiting
Zonneplan heeft een nieuwe versie van zijn thuisbatterij Nexus onthuld voor huizen met een 1-faseaansluiting. Het energieopslagsysteem heeft een vermogen van 4,4 kilowatt en een opslagcapaciteit van 10 kilowattuur.
De batterij maakt daarmee energieopslag toegankelijk voor meer huishoudens, doordat geen verzwaring naar 3-fasen nodig is.
Uitbreidbaar
De huidige netaansluiting vormt volgens het energiebedrijf voor veel huishoudens een obstakel bij de aanschaf van een thuisbatterij. Verzwaring naar een 3-fasenaansluiting is niet altijd direct mogelijk door wachttijden bij netbeheerders en brengt bovendien hogere kosten en aanpassingen aan de meterkast met zich mee. De nieuwe 1-fasebatterij van Zonneplan speelt hierop in door te werken met de bestaande stroomaansluiting.
Het batterijsysteem bestaat uit 2 uitbreidbare accupacks van elk 5 kilowattuur. Met een totale capaciteit van 10 kilowattuur biedt de thuisbatterij voldoende opslagcapaciteit voor een gemiddeld huishouden. Door de modulaire opbouw kunnen gebruikers het systeem in de toekomst verder uitbreiden.
Salderingsregeling
Volgens Jochem van Vuren, Managing Director van Zonneplan, is deze batterij vooral interessant voor huishoudens die hun zelf opgewekte zonnestroom beter willen benutten. Met het oog op de aflopende salderingsregeling wordt het volgens hem steeds voordeliger om zelf opgewekte stroom op te slaan voor later gebruik.
‘De aanvullende Powerplay-inkomsten zorgen ervoor dat de batterij ook nu al financieel voordelig is’, aldus Van Vuren. ‘Het systeem kan namelijk handelen op energiemarkten, wat het een unieke eigenschap maakt voor een batterij in dit prijssegment.’
Het aansturingsalgoritme Powerplay stuurt zonnepanelenomvormers aan en houdt daarbij rekening met elektriciteitsaanbod en -vraag. Het vermindert of stopt de zonnestroomproductie tijdelijk bij een overschot aan elektriciteit op het stroomnet.
Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.
Eerder
Laatste Nieuws
Nieuwsbrief
Meest gelezen
Vacatures
Nu in Het Tijdschrift
De juni 2026-editie van het tijdschrift Solar & Storage Magazine is uit. Dit nummer staat in het teken van de beurs Sustainable Solutions Kortrijk, het naderende einde van de salderingsregeling en thuisbatterijen.
















