N-VA, Vooruit, MR, cd&v en Les Engagés bereikten afgelopen weekend onder leiding van formateur Bart de Wever van de N-VA een akkoord over de zogenoemde ‘supernota’. Het akkoord bevat vele honderden maatregelen, onder meer voor elektrische auto’s, groene waterstof, warmtepompen en zonnepanelen.
Klimaat en energie
Het regeerakkoord bevat een apart hoofdstuk voor ‘Klimaat en Leefmilieu’ en voor ‘Energie’. In dat eerste hoofdstuk stelt de regering achter de gemaakte afspraken van het Klimaatakkoord van Parijs te blijven staan en beleid te zullen voeren om de Europese klimaat- en energiedoelstellingen te behalen.
‘We grijpen de uitdaging aan om nieuwe banen te creëren in onze industrie’, schrijven de partijen. ‘Een ambitieus klimaatbeleid gaat nog meer hand in hand met een ambitieus economisch en industrieel groeibeleid. Naast het verminderen van de uitstoot van broeikasgassen, moeten we evolueren naar een klimaatneutrale samenleving die aangepast en voorbereid is op de gevolgen van de klimaatverandering (klimaatadaptatie).’
Nationaal Energie- en Klimaatplan
Het Nationaal Energie- en Klimaatplan voor 2030 zal daarbij worden geëvalueerd – in het licht van kritische opmerkingen van de Europese Commissie en het nieuwe regeerakkoord – waarbij rekening wordt gehouden met ‘de economische realiteit, het concurrentievermogen van onze bedrijven, de Europese doelstellingen en de koopkracht van onze burgers’.
Daarnaast start de nieuwe regering samen met de gewesten Brussel, Vlaanderen en Wallonië nog deze regeringsperiode met de opmaak van het Nationaal Energie- en Klimaatplan 2031-2040 en de bijhorende afspraken wat betreft de verdeling van doelstellingen en middelen.
In het regeerakkoord is verder opgenomen dat de federale overheid het goede voorbeeld gaat geven en een inhaalbeweging gaat maken in de verduurzaming van haar eigen gebouwenpatrimonium, wagenpark en aankoopbeleid.
Zonnepanelen appartementen
Een van de wapenfeiten uit het regeerakkoord om de uitrol van zonnepanelen te versnellen, is een aanpassing van het besluitvormingsproces van de Vereniging van Mede-Eigenaars (VME).
De regering wil het beslissingsproces voor appartementsgebouwen namelijk naar een gewone meerderheid voor energetische ingrepen. Dit moet de drempels wegwerken voor energetische renovatie en de installatie van hernieuwbare energie zoals zonnepanelen en het plaatsen van laadpalen.
Daarnaast gaat de regering VME’s stimuleren om een meerjarig investeringsplan op te maken voor klimaatgerelateerde investeringen, zodat eigenaren beter kunnen inschatten welke investeringen voorzien zijn. Bovendien wordt bekeken hoe de mogelijkheden voor VME’s verbeteren kunnen worden om bij financiële instellingen leningen af te sluiten voor energetische renovaties.
Meer elektrificatie
In het energiehoofdstuk van het akkoord schrijft de nieuwe regering de energietransitie voort te zetten in ‘de richting van een duurzame en klimaatneutrale energieproductie en weg van fossiele brandstoffen’. Dit wil de regering doen door in te zetten op meer elektrificatie en minder afhankelijkheid van import.
‘Samen met de Gewesten werken we een langetermijnvisie en strategie met het nodige pragmatisme en ambitie uit, die we verankeren in een interfederaal energiepact waarbij ieder zijn verantwoordelijkheid neemt om deze uit te voeren’, schrijven de 5 partijen. ‘Dit is noodzakelijk, niet alleen om die duurzame transitie in goede banen te leiden, maar ook omdat we vandaag niet voldoende productiecapaciteit hebben om de elektrificatie, die de vraag naar elektriciteit tegen 2050 volgens meerdere studies meer dan zal doen verdubbelen, te ondersteunen. De huidige productiecapaciteit zal slechts de helft van de benodigde elektriciteit kunnen leveren. Dit brengt niet alleen een enorme energieafhankelijkheid van andere landen met zich mee, maar dreigt ook gepaard te gaan met een enorm prijskaartje voor onze burgers en bedrijven. We kunnen de toename van de elektriciteitsvraag wat afremmen door te focussen op verstandig energiegebruik en te investeren in energie-efficiëntie.’
Flexibiliteit voor verzoening
De regering stelt dat de komende jaren aanzienlijk geïnvesteerd zal moeten worden in bijkomende kleinschalige en grootschalige capaciteit om de stroomvraag te dekken. ‘Wat die bijkomende productiecapaciteit betreft, vertrekken we vanuit het principe van de technologieneutraliteit zonder taboes en kiezen voor een betaalbare en zekere, veilige en koolstofneutrale energiemix. Daarom zet de federale overheid ten volle in op een energiemix van zowel hernieuwbare energie als nucleaire energie en andere vormen van koolstofneutrale energiebronnen.’
De regering stelt er verder voor te zorgen dat er vormen van flexibiliteit worden ontwikkeld die ‘de verzoening van kernenergie en hernieuwbare energie mogelijk maken’. Daartoe zal onder meer de complementariteit met elektrolysers worden onderzocht. De regering stelt namelijk alle vormen van koolstofarme waterstofproductie te willen bevorderen.
Btw warmtepomp omlaag
In het energiehoofdstuk kondigt de regering nog een aantal maatregelen aan om de energietransitie aan te jagen. Zo gaat het btw-tarief voor de levering en installatie van warmtepompen tijdelijk omlaag van 21 naar 6 procent.
De btw-verlaging voor de warmtepomp kent een looptijd van 5 jaar.
Elektrische auto’s
Ook de elektrische auto komt ruimschoots aan bod in het regeerakkoord. ‘Elektrische auto’s dragen niet alleen bij aan de duurzame transitie in de strijd tegen klimaatverandering, maar kunnen ook extra flexibiliteit in het elektriciteitsnetwerk brengen’, aldus de 5 partijen in het regeerakkoord. ‘Bij het nastreven van de autonomie van de Europese Unie waken we over de technologische neutraliteit en denken niet alleen aan de verdere ontwikkeling van elektrische voertuigen, maar ook andere oplossingen zoals waterstof, synthetische brandstoffen, enzovoorts.’
Omdat een elektrische bedrijfswagen niet voor iedereen een optie is, gaat de regering voorzien in een ruimere overgangsperiode voor hybride wagens. Het maximale aftrekpercentage voor hybride auto’s blijft op 75 procent behouden tot eind 2027. Het zal vervolgens dalen naar 65 procent in 2028 en 57,5 procent in 2029. De brandstofkosten van hybrides blijven 50 procent aftrekbaar tot eind 2027. De elektrische verbruikskosten van hybrides krijgen dezelfde aftrekbaarheid als die voor elektrische modellen.
Tot slot verdwijnt de belastingvermindering voor elektrische motorfietsen, driewielers en vierwielers.