logo
© Place-to-be | Dreamstime.com
© Place-to-be | Dreamstime.com
23 januari 2025

Innovatieproject Multiroofs gaat potentieel multifunctionele daken in kaart brengen

Stichting Rooftop Revolution heeft samen met 14 partners het startschot gegeven voor het Europese innovatieproject Multiroofs dat het potentieel van multifunctionele daken met onder meer zonnepanelen inventariseert.

Het potentieel wordt geïdentificeerd met behulp van Digital Twins. Daarnaast wordt ingezet op methoden om welwillende gebouweigenaren te identificeren en financiële prikkels voor huiseigenaren te ontwikkelen om multifunctionele daken te realiseren.

België en Nederland
Het Europese innovatieproject – dat overheden, non-profit- en kennisinstellingen en bedrijven als deelnemers kent – heeft een looptijd van 4,5 jaar en een begroting van ruim 6 miljoen euro.

Multiroofs ontwikkelt een tool voor de steden Rotterdam, Mechelen, Brussel en Dublin en de regio Île-de-France bij Parijs. Daarmee krijgen overheden inzicht op welke daken de grootste potentie ligt voor oplossingen op het gebied van biodiversiteit, klimaatadaptatie, duurzame energie, wonen, ontmoeting en mobiliteit.

30 steden
Het project zal ook ingaan op activatie van gebouweigenaren. Daartoe wordt gewerkt aan een methode om gebouweigenaren te identificeren die welwillend zijn om met hun daken aan de slag te gaan. Tevens zal het project zich richten op het ontwikkelen van effectieve financiering voor multifunctionele dakbenutting.

Tot slot zullen de oplossingen en de kennis die in het project worden opgedaan, gedeeld worden met een 30-tal geïnteresseerde steden in Noord-West Europa, zodat zij ook aan de slag kunnen met de kansen op de daken.

Duurzame Daken Kansen Kaart
Stichting Rooftop Revolution speelt een sleutelrol in de ontwikkeling van de Digital Twin. Hun ervaring met de Duurzame Daken Kansen Kaart, een instrument dat in Nederland al veelvuldig wordt ingezet door provincies, waterschappen, gemeenten en vastgoedeigenaren, wordt gebruikt om data en expertise te leveren. Deze kaart biedt inzicht in de dakpotentie van vastgoed en de oplossingen die daken kunnen bieden.

‘Onze daken bieden een enorme kans om onze steden gezonder te maken, door het toevoegen van slimme combinaties van natuur, nieuwe ontmoetingsplekken en voorzieningen voor duurzame energie’, vertelt Jan Henk Tigelaar, directeur van Stichting Rooftop Revolution. ‘Met Multiroofs zetten we een belangrijke stap richting het integreren van die kansen in de ruimtelijke ontwikkeling van onze steden.’

Deel dit artikel:

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Ja, ik wil de nieuwsbrief ontvangen en heb de privacy policy gelezen.

Laatste Nieuws

Bekijk al het nieuws

Meest gelezen

Producten