© Audioundwerbung | Dreamstime.com
15 augustus 2024

Nederlandse consumenten enthousiast over groene waterstof

De perceptie van Nederlandse consumenten over groene waterstof is positief. Dat blijk uit onderzoek onder de Nederlandse bevolking als onderdeel van het Nationaal Waterstof Programma.

In het Nationaal Waterstof Programma is afgesproken dat Nederland de productie, import, transport, opslag en het gebruik van groene waterstof wil opschalen. Een positieve publieke perceptie van groene waterstof is essentieel om die opschaling tot een succes te maken.

Verduurzaming industrie
Om te kijken of Nederlanders daadwerkelijk enthousiast zijn over groene waterstof, heeft TNO een representatief onderzoek uitgevoerd. Daaruit komt naar voren dat zowel op nationaal als regionaal niveau en zowel vóór als nadat mensen informatie over het onderwerp hebben ontvangen, de ontwikkeling van groene waterstof als vrij positief wordt gezien.

Ook als er gekeken wordt naar concrete onderwerpen die te maken hebben met verschillende onderdelen van de waardeketen, financiële kosten en verwachte effecten en gevolgen van groene waterstof, is de algemene perceptie vrij positief. De rol van groene waterstof in de verduurzaming van de industrie en in het bereiken van klimaatdoelstellingen worden als het meest positief ervaren.

Belangrijkste factoren
Het vertrouwen dat mensen hebben in organisaties die waterstof produceren, vervoeren, opslaan en gebruiken is een van de belangrijkste factoren die invloed heeft op de algemene perceptie van groene waterstof. Hoe meer vertrouwen er is in die organisaties, hoe positiever de perceptie van groene waterstof.

Andere factoren die van grote invloed zijn op de algemene perceptie zijn: de perceptie van de rol van groene waterstof in de verduurzaming van de industrie, van de plaatsing van offshore- en onshore-elektrolysers in Nederland, en van mogelijke gevolgen van groene waterstof voor mens en milieu.

Laag vertrouwen
Ondanks een laag vertrouwen in de overheid in het algemeen – met name het parlement en ambtenaren – zien de respondenten toch een prominente rol weggelegd voor de overheid met betrekking tot groene waterstof. Het gaat dan om onderwerpen zoals het ontwikkelen van een langetermijnstrategie, het creëren van normen – bijvoorbeeld voor veiligheid en kwaliteit – en het investeren in onderzoek en innovatie.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.