
De kern van de Amerikaanse faillissementswetgeving bestaat uit 2 regelingen: Chapter 7 en Chapter 11. Waar Chapter 7 gericht is op liquidatie van een bedrijf, is Chapter 11 bedoeld om bedrijven te helpen bij een reorganisatie.
Ophouden
SunPower is vrijwillig een Chapter 11-proces om de Blue Raven Solar business, New Homes business en het niet-installerende dealernetwerk te kunnen verkopen. Na het verkoopproces is de voormalige zonnepaneelfabrikant van plan om alle resterende activa te liquideren en de activiteiten op ‘een ordelijke en efficiënte manier’ af te bouwen.
Marktanalisten verwachten dat het proces voor de verkoop van de activa eind 2024 is afgerond, waarna SunPower zal ophouden te bestaan.
Stalking horse bid
SunPower heeft inmiddels een activa-aankoopovereenkomst gesloten met Complete Solaria voor de verkoop van Blue Raven Solar, de New Homes-business en zijn netwerk van niet-installerende dealers.
De Chapter 11-procedure moet ervoor zorgen dat deze verkoop uiterlijk eind september afgerond kan worden en andere geïnteresseerde partijen de kans krijgen om concurrerende biedingen uit te brengen. De overeenkomst met Complete Solaria is namelijk een zogenaamd ‘stalking horse bid’ dat wordt gebruikt als een startbod of minimaal geaccepteerd bod dat andere geïnteresseerde bieders moeten overtreffen als ze de activa willen kopen.
|
‘Zorgen klanten over garantie en toekomstige leveringen niet nodig’ Consumenten en bedrijven die zonnepanelen van het merk SunPower hebben laten installeren hoeven zich geen zorgen te maken over de garanties en toekomstige leveringen. Dat laat Paul Bonnes, National Sales Director The Netherlands bij MAXEON Solar Technologies weten. ‘Sinds de splitsing van SunPower in 2020, is MAXEON Solar Technologies de producent en leverancier van alle SunPower-zonnepanelen. MAXEON maakt wereldwijd gebruik van de merknaam SunPower, met uitzondering van de Verenigde Staten en Canada. De consument hoeft zich dus geen enkele zorgen te maken over de garanties en toekomstige leveringen van onze energieoplossingen.’ |
Productie al eerder afgesplitst
SunPower, opgericht in 1985, stond lange tijd bekend als een van de beste producenten van zonnepanelen. Het bedrijf stootte zijn productieactiviteiten in 2020 echter af in het afzonderlijke bedrijf Maxeon Solar om zichzelf te kunnen richten op de toenemende vraag naar dakinstallaties. Half juli meldde het bedrijf al te stoppen met nieuwe installaties en leveringen en nu volgt dus de aanvraag voor faillissementsbescherming.
‘In het licht van de uitdagingen waarmee SunPower werd geconfronteerd, biedt de voorgestelde transactie een belangrijke kans om belangrijke onderdelen van ons bedrijf voort te zetten onder een nieuwe eigenaar’, stelt Tom Werner, Executive Chairman bij SunPower. ‘We werken aan langetermijnoplossingen voor de resterende onderdelen van ons bedrijf, terwijl we ons blijven richten op het ondersteunen van onze werknemers, klanten, dealers, bouwers en partners.’
De Solar & Storage Magazine Marktgids 2026 is verschenen. De jaarlijks terugkerende marktgids biedt een totaaloverzicht van de energieopslag- en zonne-energiemarkt en is een bijlage van de december 2025-editie van Solar & Storage Magazine. De marktgids kent dit jaar 14 rubrieken en bovendien zijn in samenwerking met een groot aantal bedrijven en organisaties de belangrijkste ontwikkelingen qua projecten, markt en technieken in kaart gebracht.