
De Europese Investeringsbank (EIB) is de kredietinstelling van de Europese Unie voor langlopende leningen. De aandelen van de bank zijn in handen van de lidstaten. De EIB verstrekt langlopende leningen voor gedegen investeringen die bijdragen aan de beleidsdoelstellingen van de EU.
10 jaar
Warehouses De Pauw (WDP) ontwikkelt en verhuurt in heel Europa logistiek vastgoed. Het krediet is bedoeld om voor huurders zonnepanelen op daken te plaatsen en meer oplaadpunten voor elektrische voertuigen te installeren. De lening heeft een looptijd van maximaal 10 jaar en is bestemd voor bestaande logistieke centra van WDP in voornamelijk België, Nederland en Roemenië.
Het krediet maakt deel uit van de bijdrage van de EIB aan het REPowerEU-plan, dat tot doel heeft een einde te maken aan de Europese afhankelijkheid van de invoer van fossiele brandstoffen.
350 gigawattuur
De nieuwe zonnepanelen van WDP zullen jaarlijks tot 350 gigawattuur aan hernieuwbare stroom opwekken, genoeg om 150.000 mensen in Europa van stroom te voorzien. Een aanzienlijk deel van de stroom gaat ter plaatse worden gebruikt.
‘Met deze lening kunnen we flink meer gaan investeren in schone energie in West-Europa en Roemenië’, aldus Mickael Van den Hauwe, financieel directeur bij WDP. ‘Bovendien is het een bevestiging van onze missie om de toeleveringsketen van onze klanten te versterken met infrastructuur voor hernieuwbare energie en van onze inspanningen voor e-mobiliteit en een koolstofarmere toeleveringsketen.’
De maart 2026-editie van Solar & Storage Magazine is verschenen. Het tijdschrift bevat artikelen over de vakbeurs Solar Solutions Amsterdam, stekkerbatterijen, zonnepaneelbeleid bij woningcorporaties en onderhoud van zonnepanelen.